Kierowca wjechał w budynek. Twierdził, że to ze zmęczenia

fot. Depositphotos (zdjęcie ilustracyjne)

Funkcjonariusze KPP w Pile zatrzymali 24-letniego mieszkańca gminy Łobżenica. Mężczyzna wjechał w ścianę budynku – przekonywał, że to ze zmęczenia, ale policjanci stwierdzili, że był pod wpływem alkoholu iz narkotyków.

Do groźnego zdarzenia doszło 25 października w centrum Łobżenicy.
– 24-letni mężczyzna, który kierował samochodem marki Audi na prostym odcinku drogi zjechał z niej i uderzył w pobliski budynek – informuje st. sierż. Wojciech Zeszot, rzecznik prasowy pilskiej policji. – Na szczęście na chodniku dzielącym jezdnię od zabudowań nie było żadnego pieszego. Kierowca nie odniósł także żadnych poważnych obrażeń. Gdy na miejscu pojawili się policjanci 24-latek tłumaczył, że przez zmęczenie zasnął za kierownicą, zjechał z drogi i uderzył w budynek.

Jak się jednak okazało, to nie była prawda.
– Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego sprawdzili stan trzeźwości kierującego, który potwierdził, że mężczyzna miał w swoim organizmie blisko pół promila alkoholu – wyjaśnia rzecznik. – Dodatkowo wstępne badanie na zawartość narkotyków wykazało obecność marihuany oraz amfetaminy. Ponadto funkcjonariusze Komisariatu Policji w Wyrzysku przeszukali miejsce zamieszkania 24-latka, gdzie ujawnili kilka porcji marihuany.

24-latek został zatrzymany i odpowie nie tylko za doprowadzenie do kolizji, ale także za prowadzenie pojazdu pod wpływem środka odurzającego oraz posiadanie narkotyków. Za popełnione przestępstwa może grozić kara nawet do 3 lat więzienia.

Podziel się: