Kiedy zakończą się remonty na Umultowie?

Umultowo fot. UMP

Budowa kanalizacji deszczowej w ulicy Miętowej i przebudowa znajdujących się po sąsiedzku Rubinowej i Ametystowej – ku radości mieszkańców Umultowa wszystkie te remonty będą zakończone w trzecim kwartale tego roku.

Inwestycje realizowane przez spółkę Poznańskie Inwestycje Miejskie trwają od listopada ubiegłego roku i mają poprawić warunki na drogach osiedla. Na razie jednak mieszkańcy muszą wytrzymać rozkopane jezdnie, błoto i hałas. Tak będzie do trzeciego kwartału tego roku, bo wtedy mają się zakończyć wszystkie prace.

– Ulica Miętowa, nieposiadająca do tej pory odpowiedniego odwodnienia, to najdłuższy odcinek drogi osiedlowej, na której zaplanowano prace w ramach tej inwestycji – tłumaczy Tomasz Płóciniczak, wiceprezes zarządu spółki Poznańskie Inwestycje Miejskie. – Po zakończeniu budowy kanalizacji deszczowej na tej ulicy, wykonawca przystąpi do robót na ul. Rubinowej i Ametystowej.

Rubinowa i Ametystowa to z kolei nieutwardzone ulice osiedlowe, w których również wybudowana zostanie kanalizacja deszczowa, kanał technologiczny i nowa nawierzchnia z kostki. Jezdnia będzie mieć pięć metrów szerokości, a dla pieszych przewidziane są szerokie na dwa metry chodniki. Ulice zyskają także nowe oświetlenie.

Podziel się:

Ostatnio dodane: