Kiedy zacznie się sezon rowerów miejskich w Szamotułach?

rower, zdjęcie ilustracyjne fot. L. Łada

Wiosna zaczęła się kilka tygodni temu, a mimo to nadal na ulicach Szamotuł nie ma rowerów miejskich, choć zazwyczaj były już w marcu. Czy w tym roku ich nie będzie?

Szamotuły mają rowery miejskie od 2017 roku i od tego czasu co roku od marca do listopada można je było wypożyczać, poza, oczywiście, czasem pandemii. Operatorem pojazdów była firma Nextbike Polska. W tym roku, mimo końca kwietnia, rowerów na stacjach jeszcze nie ma. Poznań zrezygnował z kontynuacji systemu rowerów miejskich. Czy władze Szamotuł zadecydowały podobnie i rowerów już w ogóle nie będzie?

Jak jednak informuje portal Szamotuly Nasze Miasto, rowery miejskie wrócą. Powodem opóźnienia jest trwająca jeszcze procedura przetargowa, z powodu której nie można wskazać operatora systemu, jak wyjaśnił portalowi Tomasz Grabowski z Urzędu Miasta i Gminy Szamotuły.

Sezon rozpocznie się jeszcze w tym miesiącu, choć jeszcze nie wiadomo dokładnie, kiedy. Jak jednak zapewnił magistrat, zasady korzystania nie ulegną zmianie, więc nadal wypożyczenie do 3 godzin będzie bezpłatne. Nadal też system będzie liczył 50 rowerów, które będą dostępne do końca listopada – i będzie je można wypożyczać na siedmiu stacjach: przy dworcu PKP (ulica Dworcowa), przy hali „Nałęcz” (ulica Mickiewicza), na osiedlu Kopernika (ulica Łukasiewicza), przy szamotulskim stadionie (ulica Sportowa), na ulicy Ostrorogskiej przy placu zabaw, na ulicy Kapłańskiej przy restauracji „WuZetKa” oraz w Gałowie przy blokach.

W budżecie Szamotuł na obsługę systemu w 2023 rok przeznaczono kwotę 233 558 zł.

Podziel się:

Ostatnio dodane: