Kiedy ruszą pływalnie letnie w Poznaniu?

pływalnia Chwiałka fot. POSiR

Najszybciej, bo już w ten weekend, będzie się można wybrać na basen w parku Kasprowicza, ale przez pierwsze dni ta pływalnia będzie czynna krócej. Na otwarcie basenów na Chwiałce trzeba będzie jeszcze poczekać ponad tydzień, bo do 25 czerwca.

Jak informują Poznańskie Ośrodki Sportu i Rekreacji, na pływalnię letnią w parku Kasprowicza będzie można się wybrać już 17 czerwca, ale przez pierwszy tydzień baseny będą czynne krócej: od 12.00 do 20.00. Od 24 czerwca obiekt przy ul. Jarochowskiego powróci do zwykłego rozkładu (9.00-20.00), uruchomione zostaną ponadto tzw. godziny dla pływaków, czyli poranki (7.00-9.00), podczas których będzie możliwe skorzystanie wyłącznie z 50-metrowego basenu pływackiego. Pływalnia będzie czynna codziennie do 3 września.

Pływalnia na Chwiałce z kolei zostanie otwarta 24 czerwca, ale pierwszego dnia basen będzie dostępny tylko dla uczestników Enea Junior Triathlon Poznań. Pozostali chętni będą mogli skorzystać z pływalni od 25 czerwca. Chwiałka będzie czynna codziennie od 9.00-19.00, a sezon potrwa 25 sierpnia. Po tej dacie obiekt rozpocznie przygotowania do rozruchu basenów krytych, co wiąże się z wcześniejszym przepompowaniem wody z niecek odkrytych do znajdujących się w hali basenowej.

“Na obu pływalniach poznanianki i poznaniacy mają do dyspozycji 50-metrowe baseny sportowe, niecki rekreacyjne ze zjeżdżalnią oraz brodziki z wodnymi atrakcjami dla najmłodszych” – informuje POSiR. – “Na rozległych polanach plażowych można zażywać kąpieli słonecznych, a w sąsiedztwie dostępne są również boiska do siatkówki plażowej i urządzenia do street workoutu. Przy basenach będą działały punkty gastronomiczne, na miejscu będzie także możliwość wypożyczenia leżaka lub parasola”.

Jednorazowy bilet normalny w sezonie 2023 będzie kosztował 23 złote, a ulgowy 16 złotych. Posiadacze Karty Dużej Rodziny z kodem terytorialnym Poznania i seniorzy (Poznańska Złota Karta) zapłacą mniej, a rabat w wysokości 10 proc. czeka także przy zakupie karnetu na 10 wejść. Ci, którzy zechcą wejść na pływalnię po godzinie 18.00, także zapłacą mniej – wówczas cena biletu wynosi tylko 12 złotych.

Uczestnicy programu OK Poznań mogą skorzystać z wejścia na basen letni za 1 zł – ale ramach w dostępnej puli zniżek. Bilety można kupić w kasach przy wejściu na pływalnie.

Podziel się: