Kibolska Dycha i Niebieska Fala. Biegacze opanowali Poznań! (ZDJĘCIA)

bieg Kibolska Dycha fot. K. Adamska

Przy stadionie na Bułgarskiej zmagali się uczestnicy charytatywnego biegu Niebieska Fala, wspomagającego osoby ze spektrum autyzmu. A nad Maltą odbyła się pierwsza Kibolska Dycha – bieg kibiców Kolejorza.

Niebieska Fala wystartowała w samo południe. Start i meta biegu znajdowały się przy stadionie na Bułgarskiej, a zawodnicy biegli na trzech dystansach: 1 km, 5 km i 10 km. W biegu na kilometr tradycyjnie biorą udział całe rodziny. Bieg odbywa się zawsze w okolicach 2 kwietnia, ponieważ wtedy przypada Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Jest on nazywany także „Niebieskim dniem” – dlatego biegacze biorący udział w biegu mają na sobie niebieskie koszulki.

Podczas biegu zawsze też odbywa się zbiórka charytatywna dla którejś z placówek zajmujących się osobami z autyzmem. W tym roku pieniądze są zbieranie dla Ośrodka Szkolno-wychowawczego im. Tylewicza, a konkretnie dla szkoły podstawowej, która tam działa. Na ten cel zostaną też przekazane pieniądze z pakietów startowych.

Zawodnicy Kibolskiej Dychy pobiegli natomiast nad Maltą na dystansie 10 kilometrów. Bieg rozpoczął się o 10.30 i ma zapoczątkować tradycję sportowych spotkań kibiców Kolejorza z okazji urodzin Lecha Poznań. W biegu wzięło udział około 1000 biegaczy, a każdy z nich dostał pamiątkowy medal i okolicznościową koszulkę.

Najlepszy okazał się Tomasz Mikulski, który 10 km przebiegł w czasie 00:34:20. Drugie miejsce zajął Fryderyk Kaczmarek z czasem 00:36:45, a trzecie Łukasz Fabiański z czasem 00:36:54.

Organizatorami biegu są Stowarzyszenie Wiara Lecha, Stowarzyszenie Kibiców Kolejorz i ośrodek Kibice Razem-Lech Poznań.

Podziel się:

Ostatnio dodane: