Kibice Lecha Poznań jadą do Wiednia. Austriacy zapowiadają specjalne środki ostrożności

zdjęcie ilustracyjne fot. Sławek Wąchała

Fani Kolejorza tłumnie wybierają się na mecz swojej drużyny do stolicy Austrii. Jak podają austriackie media, tamtejsza policja zapowiada specjalne środki ostrożności, obawiając się agresji ze strony polskich kibiców.

Lech Poznań zagra na wyjeździe z Austrią Wiedeń w 5. kolejce fazy grupowej Ligi Konferencji 27 października o 18.45. Mecz w Poznaniu Kolejorz wygrał 4:1, a jeśli wygra w Wiedniu, to zapewni sobie awans do 1/16 finału rozgrywek.

Jak informuje „Przegląd Sportowy”, austriacka policja obawia się, że przy okazji spotkania w Wiedniu może dojść do chuligańskich ekscesów. Austriaccy funkcjonariusze wolą być przygotowani na wszelki wypadek i opracowali dodatkowe zasady bezpieczeństwa, które mają pomóc w opanowaniu kibiców – gdyby to okazało się potrzebne.

Specjalne uprawnienia, które otrzymała policja, pozwolą jej na kontrolę kibiców wchodzących na stadion – wejść będą mogły jedynie te osoby, których ubrania, torby i inne przedmioty, które posiadają, wcześniej zostaną przeszukane przez służby. Przed stadionem będzie obowiązywała specjalna strefa bezpieczeństwa, a policja zaleca dotarcie na stadion komunikacją miejską.

Podziel się: