Kibice Lecha pojadą na Finał Pucharu Polski autokarami. Bo nie mogli się dogadać z PKP

Poznań Stadion Miejski fot. Sławek Wąchała

Wiara Lecha wybiera na Finał Pucharu Polski do Warszawy autokarami. Ma pojechać około 14 tysięcy osób, więc pociągami byłoby wygodniej i szybciej. Ale kibicom nie udało się dogadać z PKP.

Po dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią mecz finałowy odbędzie się na Stadionie Narodowym w Warszawie. Wiara Lecha oczywiście nie wyobraża sobie, żeby nie było tam silnej reprezentacji fanów Kolejorza – jak dotąd wstępnie zapowiedziało się 14 tysięcy ludzi.

Jednak organizacja transportu do Warszawy dla wszystkich kibiców napotkała nieoczekiwane trudności, o których Wiara Lecha napisała na swoim profilu społecznościowym.

„Znając infrastrukturę Warszawy, dróg dojazdowych na obiekt i parkingów przyległych – wspólnie z organizatorami, oraz przedstawicielami władz samorządowych staraliśmy się przygotować jak największą ilość pociągów specjalnych, które są najszybszym i najbezpieczniejszym środkiem transportu kibiców na finał” – czytamy na profilu Wiary Lecha. – „Gwarantują wejście na trybuny przed rozpoczęciem spotkania. Transport samochodowy – ze względu na ograniczoną pojemność ulic dojazdowych do Warszawy nie daje takich gwarancji. Nikomu nie życzymy stania w kilometrowych korkach…
Niestety, kolejny raz spotkaliśmy się ze skałą, którą są kolejowi przewoźnicy. PKP InterCity oraz PolRegio.
Możemy wymieniać kolejno kłamstwa i groźby kierowane pod naszym adresem. Na nic zdały się nasze prośby skierowane do wielkopolskiego ministra – Andrzeja Dery. Nawet On nie był w stanie wpłynąć na kolejowych przewoźników. Podobnie jak Ministerstwo Infrastruktury.
Okazuje się, że to ogonek kręci pieskiem, a nie piesek ogonkiem. Jako najjaskrawszy przykład złośliwości jednej z kolejowych spółek możemy podać fakt, że sympatycy Rakowa otrzymali propozycję cenową ponad DWA RAZY niższą niż my…
Przypominamy, że nasze zamówienie składaliśmy w połowie lutego i zgodnie z informacjami ogólnie dostępnymi na stronach PKP – im wcześniej – tym taniej”.

Dlatego Wiara Lecha zdecydowała, że kibice pojadą autokarami i już wkrótce na swoim profilu ogłosi zasady wykupu miejsc. Kibice więc i tak dostaną się do Warszawy, zarobi autokarowy przewoźnik – a PKP straci 14 tysięcy klientów.

https://www.facebook.com/WiaraLecha/posts/10159682265968618

 

Podziel się:

Ostatnio dodane: