Kibice Lecha kontra kibice Dinama. Zadyma na stadionie w Batumi z udziałem Rosjan

Poznań Stadion Miejski fot. Sławek Wąchała

Podczas rewanżowego meczu Lecha Poznań z Dinamo Batumi więcej emisji wzbudziły zadymy na trybunach niż sam mecz. Nie tyle dlatego, że spotkanie było interesujące, ale dlatego, że kibice Lecha byli wspomagani przez kibiców Spartaka Moskwa.

Lech Poznań zremisował na wyjeździe z Dinamo Batumi 1:1 i awansował do kolejnej rundy eliminacji Ligi Konferencji, ale sam mecz był słaby i z pewnością nie przejdzie do historii.

Inaczej ma się rzecz z wydarzeniami na trybunach. Jak podaje Onet, HooligansTV opublikowała nagranie z trybun stadionu w Batumi. Widać na nim, jak kibice Lecha Poznań wspólnie z kibicami… Spartaka Moskwa zaatakowali gruzińskich fanów drużyny z Batumi. Rzucali różnymi przedmiotami na trybunę niżej, gdzie siedzieli gruzińscy kibice, musiała interweniować policja. Jednak największe kontrowersje budzi fakt, że kibice z Polski zrobili to razem z Rosjanami.

Jak przypomina Onet, kibice Lecha Poznań i Spartaka Moskwa współpracują ze sobą od lat 90. ubiegłego wieku – a teraz okazało się, że napaść Rosji na Ukrainę i pogróżki wyrażane przez rosyjskich polityków o tym, że Polska może być następna, niczego w tej kwestii nie zmieniły.

Podziel się: