Kępno: W Łęce Opatowskiej powstanie Centrum Opiekuńczo-Mieszkalne

Centrum w Łęce Opatowskiej podpisanie umowy fot. WUW
Obiekt będzie przeznaczony dla niepełnosprawnych mieszkańców gminy. Wojewoda wielkopolski Łukasz Mikołajczyk właśnie podpisał z wójtem Łęki Opatowskiej Adamem Kopisem umowę na finansowanie budowy centrum.

Gmina poprzez udział w Programie „Centra opiekuńczo-mieszkalne” zbuduje w Opatowie nowy obiekt parterowy o powierzchni całkowitej 557,68 metrów kwadratowych. Inwestycja będzie finansowana w całości ze środków Funduszu Solidarnościowego. Jej wartość to ponad 2, 5 mln zł.

– To kolejny krok do tego, aby systemowo spojrzeć na problem opieki nad osobami z niepełnosprawnościami – mówił podczas podpisania umowy wojewoda Łukasz Mikołajczak dziękując jednocześnie władzom samorządowym za współpracę w tym zakresie.

Centrum przeznaczone jest dla niepełnosprawnych mieszkańców gminy. Będzie spełniać standardy zapewniające warunki do samodzielnego i niezależnego pobytu, opieki oraz rehabilitacji osób niepełnosprawnych.

Okolicznościowy list wystosowała z tej okazji także minister rodziny, pracy i polityki społecznej Marlena Maląg.
„Głównym celem programu „Centra opiekuńczo-mieszkalne” jest pomoc dorosłym osobom niepełnosprawnym ze znacznym lub umiarkowanym stopniem niepełnosprawności oraz zapewnienie pobytu, opieki i specjalistycznych usług dostosowanych do ich potrzeb. To konkretne wsparcie finansowe jednostek terytorialnego przez rząd w realizacji zadań na rzecz osób z niepełnosprawnościami” – napisała w liście.

Budowa Centrum w Opatowie ma ruszyć jeszcze w tym roku. To druga inwestycja tego typu. Centrum Opiekuńczo-Mieszkalne powstaje także w Zagórowie (pow. słupecki).

WUW, el

Podziel się: