Kępno: Strażnicy miejscy uratowali orła! Był osłabiony i poturbowany

uratowany orzeł bielik fot. UM Kępno

Podczas wykonywania rutynowych czynności w miejscowości Przybyszów kępińska straż miejska otrzymała zgłoszenie o ogromnym ptaku leżącym na łące. Okazało się, że ogromnym ptakiem jest orzeł bielik, osłabiony i poturbowany.

Według opinii strażników i Zbigniewa Gajdy, sołtysa Przybyszowa, ptak musiał się zderzyć z linią energetyczną, czego efektem był upadek i odniesione obrażenia.

Ptak został od razu przewieziony do Centrum Weterynarii przy ul. Młyńskiej w Kępnie, gdzie zajął się nim lekarz weterynarii Miłosz Urbański. Po badaniu i diagnozie orzeł został z kolei przetransportowany do Ośrodka Rehabilitacji Zwierząt w Kątnej prowadzonego przez lekarza weterynarii Tomasza Garbińskiego.

Jak zapewnił Radio SUD doktor Urbański, z ośrodkiem w Kątnej współpracuje już bardzo długo i ma pewność, że orzeł dojdzie tam do siebie w najlepszych warunkach. Ocenił kondycję ptaka na bardzo dobrą – na szczęście zderzenie z linią energetyczną nie spowodowało poważniejszych obrażeń i mniej więcej za tydzień ptak zostanie wypuszczony na wolność cały i zdrowy.

Źródło: UM Kępno

Podziel się:

Ostatnio dodane: