Kępno: Premier otworzył obwodnicę Kępna. „Każdy kilometr to nowe możliwości”

Mateusz Morawiecki, Rafał Weber fot. KPRM

– Cieszę się, że w Krajowym Programie Budowy Dróg, który opiewa na blisko 300 mld zł, mamy środki na skompletowanie wszystkich odcinków drogi S11 – powiedział premier Mateusz Morawiecki, otwierając odcinek drogi S11, który jest jednocześnie obwodnicą Kępna.

Premier podkreślił, że to niezwykle potrzebna droga, dzięki której południowa część Wielkopolski będzie miała znakomite położenie logistyczne i transportowe.
– Każdy kilometr tej drogi to nowe możliwości – mówił Mateusz Morawiecki. Wspomniał też, że podczas rozmów z samorządowcami niejednokrotnie spotykał się ze zdumieniem, bo oni nie mogli uwierzyć w to, jak dużo pieniędzy przeznacza się na drogi. Wszystkim premier wyjaśniał, że budowę tak wielu kilometrów dróg umożliwiają naprawione finanse publiczne, dzięki którym możliwości pozyskiwania kapitału z rynków finansowych, tworzenia rezerw budżetowych w sektorze finansów publicznych są większe, a więc i rząd ma dużo większe możliwości finansowe.
– Dzięki temu i oczywiście także dzięki środkom unijnym kolejne kilometry dróg zwiększą perspektywy rozwojowe, poprawią szanse na na rozwój społeczny i gospodarczy, gdzie jest on oczekiwany – podsumował premier.

Nowe kilometry dróg umożliwiając dostęp do regionów, do których wcześniej nie było łatwego i szybkiego dojazdu, umożliwią też tworzenie nowych miejsc pracy.
– A nowe miejsca pracy w Polsce gminnej, powiatowej to podstawowe założenia Nowego Ładu – podkreślił premier. – Chcemy ich stworzyć ponad 500 tysięcy w najbliższych latach. Program inwestycyjny to jeden z filarów Polskiego Ładu.

Premier podziękował też wszystkim tym, którzy starają się, by powstawały nie tylko główne drogi, jak ta otwarta dziś, ale też te gminne i powiatowe.
– One wszystkie składają się na jak najlepsze perspektywy rozwojowe dla regiony i całej Polski – zapewnił Mateusz Morawiecki.

 

Podziel się:

Ostatnio dodane: