walka z koronawirusem 1 fot. WBOT

Kępno: Ognisko zakażenia koronawirusem w firmie meblarskiej. Trwa akcja sanepidu

Inspekcja sanitarna pracuje nad likwidacją ogniska pandemicznego w jednej z firm meblarskich działających w gminie Baranów, w powiecie kępińskim. Już 153 osoby z firmy mają wynik dodatni.

78 pracowników z wynikiem dodatnim pochodzi z powiatu kępińskiego. Reszta z ościennych powiatów. 80 proc osób przechodzi chorobę bezobjawowo i podejmują leczenie w warunkach izolacji domowej.

Do tej pory pobrano już 418 próbek do badań od pracowników firmy. Jutro żołnierze WOT (trzy zespoły wymazowe) przeprowadzą pobór prób do badań od ponad 500 osób zatrudnionych w zakładzie.

Hale produkcyjne firmy już poddano dwukrotnej dezynfekcji i firma może ponownie rozpocząć działalność – ale do pracy mogą wrócić tylko pracownicy, którzy zostali już przebadani i mają jednoznaczny, ujemny wynik badań.

Inspekcja sanitarna ponownie apeluje o stosowanie środków ochrony indywidualnej, zachowanie dystansu i noszenie maseczek. Przykład powiatu kępińskiego i firmy meblarskiej z gminy Baranów jest najlepszym dowodem na to, że lekceważenie sobie zasad bezpieczeństwa może doprowadzić do dużych problemów.

WUW, el