walka z koronawirusem 1 fot. WBOT

Kępno: Ognisko zakażenia koronawirusem w firmie meblarskiej. Trwa akcja sanepidu

Inspekcja sanitarna pracuje nad likwidacją ogniska pandemicznego w jednej z firm meblarskich działających w gminie Baranów, w powiecie kępińskim. Już 153 osoby z firmy mają wynik dodatni.

78 pracowników z wynikiem dodatnim pochodzi z powiatu kępińskiego. Reszta z ościennych powiatów. 80 proc osób przechodzi chorobę bezobjawowo i podejmują leczenie w warunkach izolacji domowej.

Do tej pory pobrano już 418 próbek do badań od pracowników firmy. Jutro żołnierze WOT (trzy zespoły wymazowe) przeprowadzą pobór prób do badań od ponad 500 osób zatrudnionych w zakładzie.

Hale produkcyjne firmy już poddano dwukrotnej dezynfekcji i firma może ponownie rozpocząć działalność – ale do pracy mogą wrócić tylko pracownicy, którzy zostali już przebadani i mają jednoznaczny, ujemny wynik badań.

Inspekcja sanitarna ponownie apeluje o stosowanie środków ochrony indywidualnej, zachowanie dystansu i noszenie maseczek. Przykład powiatu kępińskiego i firmy meblarskiej z gminy Baranów jest najlepszym dowodem na to, że lekceważenie sobie zasad bezpieczeństwa może doprowadzić do dużych problemów.

WUW, el

6
Dodaj komentarz

avatar
saganini
saganini

A oficjalnie postojowe się przecież wzięło.

ark
ark

Gdzie był sanepid dwa tygodnie temu, zamiast wszystkich na kwarantanne to pozwolili im pracować

Tekan
Tekan

hahaha faktyczne stan epidemii normalnie w Kępnie bo aż tyle osób zarażonych z czego połowa przechodzi bez objawowo chodza do pracy nic im pewnie nie jest a te wadliwe testy one pokazują że ten co jest zdrowy ma wynik dodatni i idzie na kwarantannę, pracodawca wygra na tym ponieważ ile artykułów o nim będzie …normalnie jest jakaś forma anonsu że ten zakład miał wirusa Ale sobie z nim poradzil jedynym plusem tego jest że meble powinny być tanie…..
te osoby które były zarażone dotykały dla mnie i logiczne że ten co kupił będzie zarażony ha ha…
normalnie na Śląsku chcieli zamykać kopalnie chcą dlatego jest epidemia Ale dlaczego w Baranowie komuś z urzędu chyba właściciel tej firmy podpadł ha ha

Lusi
Lusi

Żeby za chwilę tak samo nie było we Wronkach w Samsungu i w Czarnkowie w Steico i w fabryce Meble Vox

Lusi
Lusi

O tym, że we Vox-sie pracuje osoba, która miała kontakt bezpośredni z chorymi na covid 19 to nawet sanepid nie wie