Kępno: Motocyklista na podwójnym gazie

Teatralka fot. Sławek Wąchała
Najpierw wjechał z nadmierną prędkością na wysepkę oddzielającą pasy ruchu, a później stracił równowagę i upadł na jezdnię. Tuż przy patrolu policji, który akurat prowadził kontrolę na drodze w Bralinie.

Do zdarzenia doszło dzisiaj, około 2.30 w miejscowości Bralin. Funkcjonariusze ogniwa patrolowo interwencyjnego Komendy Powiatowej Policji w Kępnie, podczas prowadzenia nadzoru nad ruchem drogowym, zauważyli, jak w ich kierunku ze znaczną prędkością zbliża się motocykl. Kierowca motocykla najechał na wysepkę oddzielającą pasy ruchu w wyniku czego stracił panowanie nad pojazdem i upadł na jezdnię. Funkcjonariusze natychmiast udzielili motocykliście pierwszej pomocy medycznej, wezwali pogotowie ratunkowe i przekazali mu pacjenta.

Jak się okazało, kierującym motocyklem marki Honda był 39-letni mężczyzna, mieszkaniec gminy Kobyla Góra. Policjanci ustalili, że w chwili zdarzenia nie tylko jechał za szybko, ale też znajdował się pod działaniem środków odurzających i psychotropowych. Miał też przy sobie woreczki foliowe z amfetaminą i marihuaną.

Kierujący odpowie teraz za kierowanie pojazdem mechanicznym pod działaniem środków odurzających oraz za posiadanie środków odurzających i psychotropowych. Grozi mu kara do pięciu lat pozbawienia wolności.

KPP Kępno

Podziel się: