kwarantanna fot. policja

Kępno: Miał być na kwarantannie, ale… pojechał się napić

Około 2 nad ranem policjanci z Kępna zatrzymali do kontroli samochód osobowy marki peugeot. I okazało się, że jego kierowca nie dość, że jest pijany, to jeszcze powinien siedzieć w domu, bo jest objęty kwarantanną.

Badanie alkomatem kierowcy, 36–letniego obywatela Ukrainy, wykazało prawie promil alkoholu w wydychanym powietrzu. Dodatkowo okazało się, że mężczyzna powinien być właśnie teraz na kwarantannie, ale złamał obowiązujące go zasady. jakby tego było mało – w samochodzie miał czterech pasażerów, którzy teraz również będą musieli przejść kwarantannę.

Za popełnione przestępstwo kierowania pojazdem pod wpływem alkoholu, mężczyzna stracił prawo jazdy i odpowie przed sądem. Dodatkowo informacja o osobie niestosującej się do postanowień decyzji o kwarantannie przekazywana jest do Powiatowej Stacji Sanitarno- Epidemiologicznej w Kępnie, która na prawo nałożyć karę w wysokości nawet 30 tysięcy złotych. Policjanci prowadzą też czynności wyjaśniające w kierunku art.116 kodeksu wykroczeń zagrożonego karą grzywny. Jeśli natomiast okaże się, że kierowca peugeota był zakażony, wówczas będzie odpowiadał już o czyn z art. 161 kodeksu karnego, za popełnienie którego grozi grzywna, kara ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku.

Komenda Powiatowa Policji w Kępnie codziennie przy wsparciu żołnierzy WOT oraz dodatkowego wsparcia funkcjonariuszami z Oddziałów Prewencji Policji w Poznaniu sprawdza osoby przebywające na kwarantannie w naszym powiecie. Wszystkie osoby odbywające kwarantanne będą kontrolowane nawet kilka razy dziennie przez nasze służby.

KPP Kępno, el

Dodaj komentarz

avatar