Seniorzy fot. WIN

7,5 tysiąca zł padło łupem 72-letniej kobiety, która wybrała się z wizytą do swojej 74-letniej koleżanki i wykorzystując jej nieuwagę – ukradła pieniądze. Na szczęście większość pieniędzy udało się odzyskać.

Policja w Kępnie otrzymała informację o kradzieży 1 października. 74-letnia seniorka powiadomiła policję o kradzieży i na miejsce natychmiast zostali skierowani policjanci wydziału kryminalnego kępińskiej jednostki.

Funkcjonariusze bez trudu ustalili, że sprawczynią zniknięcia 7,5 tys. zł jest 72-letnia koleżanka okradzionej, bo znała miejsce przechowywania oszczędności i była u niej z wizytą w czasie, gdy zniknęły.

Policjanci zatrzymali sprawczynię kradzieży i odzyskali większą część gotówki, która wróciła do prawowitej właścicielki. W tej sprawie prowadzone jest postępowanie, ale policjanci przypominają wszystkim, którzy decydują się na trzymanie oszczędności w domu, by nie zdradzali miejsca ich przechowywania osobom postronnym i najlepiej trzymali swoje pieniądze na koncie bankowym.

Źródło: KPP Kępno