Kejtrówka. Latające psy znów zagoszczą na Cytadeli w Poznaniu

Latające psy Poznań 2022 fot. Monika Pawlak

Kejtrówka pod Dzwonem Pokoju i pokazy umiejętności psów, także tych policyjnych i ratowniczych. W weekend 20 i 21 maja na Cytadeli zaproszeni są wszyscy miłośnicy czworonogów.

– Organizujemy to wydarzenie już od 2013 roku – mówi Patryk Pawełczak, dyrektor Gabinetu Prezydenta UMP. – Skierowane jest ono głównie do właścicieli i miłośników psów. To piknik przede wszystkim edukacyjny, więc będzie się można dowiedzieć wielu rzeczy, które przydadzą się wszystkim właścicielom czworonogów: będą porady weterynaryjne, kynologiczne czy adopcyjne. Bardzo atrakcyjnie zapowiadają się pokazy: psów policyjnych, czy psów ratowniczych OSP. Odbędą się także psie zaprzęgi, po raz pierwszy będzie także wyścig chartów. Warto też podkreślić, że na Kejtrówce pojawią się nie tylko psy rasowe, ale także mieszane. To im przede wszystkim dedykowana jest wystawa psów wszelakich – trochę z przymrużeniem oka, ale z profesjonalnym jury.

W zawodach weźmie udział 350 psów, które będą walczyć o zwycięstwo w 16 konkurencjach.
– Na zawodach będzie wiele psów, które zostały wzięte ze schroniska i zyskały przez to lepszy komfort życia. Zawodnicy uprawiają razem z nimi sport, przez co czworonogi mają fantastyczne życie i osiągają sławę jak psy rasowe – mówił Dariusz Radomski, organizator konkursu.

Poza pokazami psich umiejętności w różnych dyscyplinach sportowych będą też pokazy groomerskie i psiego fitnessu, prelekcje poświęcone psom w schroniskach i rozpoznawaniu różnych ras, ochronie przed kleszczami i nauka niezjadania odpadków podczas spacerów.

Na stoisku poznańskiego Schroniska dla zwierząt pracownicy będą zachęcać do aktualizacji danych rejestrowych poznańskich kejtrów i ich właścicieli, a także wyjaśniać, na czym polega odpowiedzialna adopcja.
– Podczas wydarzenia będą zabawy edukacyjne, informacje, jak stworzyć zabawki czy maty węchowe w domu, żeby psy się lepiej czuły – wylicza Katarzyna Frąckowiak z poznańskiego schroniska. – Będziemy także zachęcać do adopcji, a chętni mogą wypełnić ankietę przedadopcyjną. Postaramy się również przywieźć kilka piesków, żeby zaprezentować je na żywo.

W punkcie straży miejskiej z kolei będzie można poznać przepisy, jakich musi przestrzegać właściciel psa podczas korzystania z terenów parkowych czy wybiegów. Będą także rozdawane poradniki dla właścicieli psów oraz woreczki na psie nieczystości. Liczne punkty fundacji prozwierzęcych promować będą swoją działalność oraz odpowiedzialną adopcję. Będzie też można obejrzeć wystawę edukacyjną „Zanim kupisz psa – sprawdź, czy to pies dla Ciebie”.

Podziel się:

Ostatnio dodane: