Kasy online Poznań – gdzie kupić i serwisować?

Kasy fiskalne online, to urządzenia, których wprowadzenie polski rząd zapowiadał już od kilku lat. Obecnie ich posiadanie jest już obowiązkowe dla niektórych przedsiębiorców działających w branżach wyszczególnionych w ustawie o kasach fiskalnych online. Obowiązek ten z biegiem czasu obejmie wszystkie podmioty zajmujące się świadczeniem usług. W związku z tym warto wcześniej zapoznać się z tym tematem i przygotować do wdrożenia rozwiązania we własnej firmie.
Kto musi posiadać kasę fiskalna online od lipca 2021 r.?

Zgodnie z wytycznymi Ministra Finansów wdrażanie obowiązku posiadania kas online następuje etapami. Kolejny z nich wchodzi w życie od lipca 2021 i obejmuje firmy świadczące usługi

– fryzjerskie;
– kosmetyczne;
– budowlane;
– z zakresu opieki medycznej świadczone przez lekarzy oraz lekarzy dentystów;
– fitness i siłownie;
– usługi prawnicze.

Przedsiębiorcy, których obejmie kolejny etap wdrażania kas online, postulują odgórne przesunięcie tego terminu o rok. Swoje stanowisko argumentują pandemią, która ogranicza ich zyski. Regulacje prawne przewidują również zwrot wydatków w wysokości 90 proc. ceny zakupu netto nowego urządzenia, ale nie więcej niż 700 złotych. O ulgę mogą się starać podatnicy:

– u których powstał obowiązek prowadzenia ewidencji i którzy rozpoczęli ewidencję sprzedaży w obowiązujących terminach przy użyciu kas online;
– u których nie powstał obowiązek prowadzenia ewidencji i którzy dobrowolnie rozpoczną prowadzenie ewidencji sprzedaży przy zastosowaniu kas online oraz wcześniej nie stosowali innych rodzajów kas;
– zobligowanych do wymiany kas rejestrujących z elektronicznym lub papierowym zapisem kopii na kasy online ze względu na działalność prowadzoną w określonych ustawą branżach.

Gdzie kupić kasą fiskalną?

Sprzedażą kas fiskalnych zazwyczaj zajmują się firmy informatyczne lub sklepy z elektroniką. Najlepszym rozwiązaniem będzie wybór firmy, która potrafi jednocześnie wysłuchać potrzeb, doradzić oraz dobrać najlepsze urządzenie dla prowadzonego biznesu. Ważnym aspektem jest wybór dostawcy kasy, który pomoże w jej konfiguracji, a także przeprowadzi szkolenie z obsługi dla personelu. Sprzedawca z pewnością powinien posiadać doświadczenie w tej dziedzinie oraz oferować doradztwo i serwis kas online. a także służyć radą w sytuacji kiedy tego potrzebujemy. Polecaną firmą zajmującą się sprzedażą tych urządzeń jest SAS, którą można znaleźć w Internecie pod hasłem: kasy online Poznań.

Jak ważny jest serwis kas online?

Kasa fiskalna to urządzenie kupowane na lata, w związku z czym ważny jest również odpowiedni serwis. Firma, która może serwisować kasy fiskalne musi posiadać odpowiednie uprawnienia. Jak to zweryfikować? Odpowiedź na to pytanie jest prosta, ponieważ każdy serwisant ma obowiązek posiadania ważnej legitymacji, na której oprócz jego danych osobowych i zdjęcia znajdują się takie informacje jak numer identyfikatora serwisanta, NIP podmiotu prowadzącego serwis główny, NIP serwisanta oraz spis urządzeń, które może serwisować. Urzędy Skarbowe oraz producenci kas fiskalnych posiadają listę serwisantów z uprawnieniami, co pozwala w każdej chwili sprowadzić, czy dana firma jest wiarygodna i zatrudnia pracowników z odpowiednimi kwalifikacjami. Głównym zadaniem serwisu jest fiskalizacja kasy oraz jej zaprogramowanie. Odpowiada on również za przeprowadzanie okresowych przeglądów, których należy dokonywać przynajmniej raz na dwa lata. Rzetelne serwisy oferują swoim klientom również szkolenie z obsługi kasy, a także wsparcie dedykowanej infolinii. Jakość serwisu to również czas usunięcia awarii, który powinien być jak najkrótszy. Podczas wyboru serwisanta warto zdecydować się na firmę, która jest uczciwa oraz posiada wieloletnie doświadczenie, ponieważ podpisanie umowy oznacza, że to z nią będziemy współpracować przez najbliższe lata.

Dokonując zakupu kasy fiskalnej, warto dokładnie zapoznać się z proponowanymi przez sklepy ofertami zarówno samych urządzeń, jak i świadczonych usług serwisowych. Wybór dobrego urządzenia, które posiada odpowiednie parametry i profesjonalnego serwisu sprawi, że unikniemy problemów w tym aspekcie prowadzenia działalności.

Artykuł sponsorowany

0 0 votes
Oceń artykuł
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze