Karmienie bydła – profesjonalny sprzęt, wspomagający funkcjonowanie hodowli

Hodowla bydła mlecznego to popularna działalność w naszym kraju. Oczywiście wymaga ona odpowiedniego przygotowania i spełniania określonych warunków. Każdy przedsiębiorca, zajmujący się taką branżą, powinien posiadać odpowiedni sprzęt, ułatwiający pracę pracownikom i zapewniający zwierzętom bezpieczeństwo.

Jedną z firm, wyposażających hodowców w niezbędny sprzęt, jest Farm-Partner Sp. z o.o., która reprezentuje na rynku światowych producentów maszyn i urządzeń, wspomagających pracę przy hodowli bydła mlecznego. Oferta obejmuje nie tylko dostęp do najwyższej jakości urządzeń, ale także doradztwo techniczne i technologiczne.

Firma współpracuje ze znanymi markami, cieszącymi się renomą nie tylko w naszym kraju, ale na całym świecie. Udostępniane przez Farm-Partenr produkty charakteryzują się wysokim zaawansowaniem technicznym oraz najwyższą jakością wykonania. Dzięki działalności przedsiębiorstwa wielu hodowców bydła wyposażyło swoje zakłady pracy w profesjonalne maszyny, które wspomagają ich działania i zapewniają im szerokie możliwości rozwoju. Zobaczmy, jaki sprzęt oferuje firma i jak takie maszyny wpływają na pracę hodowców.

Karmienie

Ważną rolę pełnią maszyny, wspomagające karmienie bydła. Dzięki nim zwierzęta mogą cieszyć się dobrą kondycją, są odpowiednio odżywione, co sprawia, że dają więcej mleka, które jest lepsze jakości.

Analizatory paszy

Są to maszyny, pozwalające na analizę jakości oraz składu podawanej zwierzętom paszy. Dzięki takiej maszynie hodowca ma pewność, że karmi bydło najlepszej jakości pożywieniem, dostarczając zwierzętom niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania wartości odżywczych.

Wozy paszowe ciągnione

Wozy paszowe ciągnione to niezastąpione wyposażenie farm mlecznych. Dzięki nim można bezpiecznie przewozić duże ilości paszy. Maszyny wspomagają także mieszanie paszy, umożliwiając tworzenie zbilansowanej karmy dla zwierząt.

Wozy paszowe samojezdne

Wozy paszowe samojezdne zaliczane są do najsolidniejszych wozów paszowych na świecie. Zapewniają komfortową pracę w trudnych warunkach nawet przez kilkanaście godzin dziennie. Charakteryzują się solidną konstrukcją i są proste w obsłudze. Stanowią jedne z najpopularniejszych urządzeń rolniczych, stosowanych w hodowli bydła mlecznego, a więc nie może ich zabraknąć w dobrym zakładzie.

Dojenie

Haje udojowe umożliwiają produkcję najwyższej jakości mleka, co oznacza, że to dzięki nim cała praca może działać sprawnie. Są one skonstruowane w taki sposób, że pozwalają na wygodne dojenie, zapewniając jednocześnie wygodną przestrzeń dla poruszania się bydła.

Farm Partner udostępnia swoim klientom hale udojowe Fullwood, które stworzone zostały specjalnie na potrzeby nowoczesnych hodowców bydła mlecznego. Charakteryzują się wysokim zaawansowaniem technologicznym roaz solidną konstrukcją elementów, co zapewnia im długą „żywotność” i dobrą funkcjonalność.

Firma oferuje najlepsze rozwiązania, dotyczące projektów nowych hal oraz przebudowę starych.

Systemy zarządzania stadem

Są to systemy znacznie ułatwiające monitorowanie stada oraz sporządzanie wszelkiej niezbędnej dokumentacji. Dzięki odpowiednim narzędziom przedsiębiorcy mają możliwość codziennego dokładnego monitorowania i analizowania stanu krów oraz wszystkich istotnych wyników produkcji.

Roboty udojowe

Kolejne maszyny, które w znacznym stopniu zwiększają szybkość produkcji. Farm Partner oferuje roboty udojowe Merlin Fullwood, które charakteryzują się nie tylko wyjątkowo mocną konstrukcją, ale także pełną funkcjonalnością. Są to urządzenia, których nie może zabraknąć na dobrze prosperującej farmie bydła mlecznego.

Dodatkowo w przedsiębiorstwie, zajmującym się dojeniem mydła, z pewnością przydatne okażą się:

  • karuzele;
  • systemy mycia gorącą wodą;
  • systemu pomiaru parametrów udojowych.
Schładzalniki do mleka

Schładzalniki do mleka pozwolą na obniżenie kosztów produkcji nawet do 60%. Co więcej, są to narzędzia, które nie tylko umożliwią kontrolę temperatury mleka, ale i eliminację wszelkich bakterii i drobnoustrojów chorobotwórczych, dzięki czemu otrzymywane jest zdrowe i pełnowartościowe mleko.

Systemy dezynfekcji aparatów udojowych

Zdarza się, iż system udojowy jest środowiskiem, w którym rozwijają się różnego rodzaju drobnoustroje, co może prowadzić do zakażeń wymion bydła. W trakcie udoju maszyna przekładana jest z krowy na krowę, a to z kolei prowadzi do rozszerzenia zakażenia na większą liczbę osobników. Automatyczny system Cluster Purge to specjalny system, umożliwiający dokładną dezynfekcję aparatów udojowych, dzięki czemu nie ma obaw o to, że bakterie zostaną przeniesione. W dużym stopniu zwiększa to bezpieczeństwo udoju i zapewnia zdrowie bydła.

Systemy chłodzenia krów

Każda farma udojowa musi zadbać przede wszystkim o bezpieczeństwo i zdrowie bydła. Ciągły wzrost produkcji mleka oraz coraz cieplejszy klimat mogą sprawić, że krowy staną się mniej wydajne, co przedłoży się nie tylko na ich kondycję, ale także sam proces produkcji. Systemy chłodzenia krów to najlepsze rozwiązania „chłodzące”, zapewniające odpowiednią temperaturę w halach, w których przebywają krowy. Każda maszyna wchodząca w skład systemu funkcjonuje według aktualnych zasad bezpieczeństwa, a jej działanie nie jest szkodliwe dla żadnego zwierzęcia.

Wśród maszyn i urządzeń, które mogą przydać się na farmie bydła dojnego, udostępnianych przez firmę Farm-Partner, znajdziemy także:

  • roboty do czyszczenia ruszt;
  • zgarniacze obornika;
  • systemy monitorowania zdrowia krów i wykrywania rui;
  • stacje paszowe;
  • budki dla cieląt.

Firma oferuje również profesjonalne doradztwo w zakresie wyboru i użytkowania określonych urządzeń. Doświadczony zespół pracowników zna się na zasadach bezpiecznego dojenia i może wspomóc przedsiębiorstwa, sugerując wybór odpowiednich urządzeń, mających na celu zwiększenie i usprawnienie produkcji.

Dlaczego warto stawiać na profesjonalne maszyny?

Każdy hodowca bydła mlecznego, któremu zależy na sprawnej produkcji, powinien stawiać na profesjonalne maszyny, które zadbają nie tylko o lepsze warunki dojenia i przechowywania mleka, ale także o bezpieczeństwo bydła. Zadbane i odpowiednio dokarmione krowy będą też bardziej wydajne, dlatego warto zapewnić im najlepszej jakości paszę oraz dobrą temperaturę w otoczeniu.

Farm-Partner to firma, która w toku swojego działania podjęła współpracę  z wieloma przedsiębiorcami, zajmującymi się udojem krów. Marka udostępnia rolnikom najwyższej jakości maszyny, dzięki którym farmy mogą się prężnie rozwijać i stawiać na jeszcze większą, sprawniejszą produkcję.

Artykuł sponsorowany

Podziel się: