Karambol na A2, wypadek na DK92. Bardzo zła sytuacja na wielkopolskich drogach!

korek fot. Sławek Wąchała (zdjęcie ilustracyjne)

Trzy samochody osobowe zderzyły się na drodze krajowej nr 92 między Neklą a Wrześnią, osiem samochodów – na autostradzie A2 przed Luboniem na pasie w kierunku Warszawy. Sytuacja na drogach wokół Poznania nie jest dobra.

Trudno powiedzieć, czy winien jest padający od czasu do czasu deszcz i śliska nawierzchnia – czy przedświąteczna gorączka i wyjazdy samochodem na zakupy. Prawdopodobnie jedno i drugie przyczyniło się do tego, że sytuacja na drogach wokół Poznania nie przedstawia się najlepiej. Na wszystkich wylotówkach są korki, a na DK92 i A2 dodatkowo powypadkowe utrudnienia.

Wypadek na DK92 między Neklą a Wrześnią, na pasie w kierunku Warszawy, miał miejsce po godzinie 17.00. Zderzyły się tam trzy samochody osobowe, na szczęście nikt nie ucierpiał. Na razie są tam spore korki i utrudnienia z przejazdem.

Jak informuje Radio Poznań, bardzo trudna sytuacja – i korki – jest także na autostradzie A2, również w kierunku Warszawy. Tam przed węzłem w Luboniu zderzyło się aż 8 samochodów, więc utrudnienia mogą jeszcze długo potrwać. Spore korki są także przed punktem poboru opłat w Gołuskach.

Korkowo jest także w samym Poznaniu – wyraźnie daje się zauważyć większy ruch, zwłaszcza w okolicach galerii handlowych, a powód może być tylko jeden: zbliżające się święta. Spore utrudnienia na rondzie Rataje przy Galerii Posnania, korkuje się też Baraniaka przy Galerii Malta, a ze spowolnionym przejazdem trzeba się liczyć na Bukowskiej przy King Cross Marcelin.

Podziel się:

Ostatnio dodane: