Kąpieliska w powiecie poznańskim. W których można się kąpać?

zdjęcie ilustracyjne fot. Sławek Wąchała

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Poznaniu przygotował listę kąpielisk w powiecie poznańskim, z których miłośnicy pływania mogą bezpiecznie korzystać. Inspektorzy rozpoczynają także kontrole producentów żywności oraz sezonowych punktów jej sprzedaży.

– Od 24 czerwca można się kapać w powiecie poznańskim w kąpieliskach nad jeziorami: Chomięcickim, Jarosławieckim, Lusowskim i Biezdruchowo (Pobiedziska) – informuje Cyryla Staszewska, rzeczniczka prasowa Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Poznaniu. – Od 25 czerwca w kąpielisku przy Hotelu Szablewski nad jeziorem Łódzko-Dymaczewskim. Na podstawie badan laboratoryjnych woda w tych kąpieliskach jest przydatna do kąpieli.

Przypomnijmy, że od 3 czerwca można się kąpać w Rusałce, jeziorach Strzeszyńskim i Kierskim w Poznaniu, od 8 czerwca w Owińskach, w Akwenie Tropicana, a od 22 czerwca w jeziorze Kórnickim na kąpielisku Oaza-Błonie. Komunikaty o jakości wody do kąpieli – przez cały sezon – są zamieszczane na stronie Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej.

24 czerwca pracownicy Oddziału Higieny Żywności Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Poznaniu rozpoczynają wzmożony wakacyjny nadzór sanitarny w obiektach produkujących i sprzedających żywność w dni wolne od pracy. Szczególnie zwrócą uwagę na obiekty znajdujące się w miejscowościach wypoczynkowych, przy trasach turystycznych, a także na targowiskach.

Podziel się: