Piknik z pianą, fot. PP

Kąpiel w pianie i sprzęt dla OSP. Tak się bawi powiat poznański!

Specjalistyczny sprzęt wartości 100 tys. złotych, konkursy i zabawy, a na deser koncert zespołu Boys. Tak bawili się mieszkańcy powiatu na festynie „Bezpieczni w powiecie poznańskim”.

Sobotnie, słoneczne popołudnie przyciągnęło tysiące osób do Bolechowa. Piknik to doskonała propozycja by spędzić rodzinnie czas wśród wielu atrakcji.
– Jesteśmy tu co roku i za każdym razem są nowe atrakcje, niespodzianki i oczywiście przepyszne jedzenie – zgodnie podkreślali mieszkańcy, którzy w sobotę zawitali do Bolechowa.

I na pewno nie mogli narzekać na nudę. Straż Graniczna Poznań-Ławica zaprezentowała pokaz pirotechniczny. Duże brawa zebrały też psy policyjne, które dały pokaz swych umiejętności. Można było podziwiać wozy strażackie, sprzęt policyjny czy wyposażenie wodnego pogotowia ratunkowego. A wszystko przy rytmach Orkiestry Dętej z Chludowa. Tradycyjnie były też warsztaty cukierkowe a dla najmłodszych dmuchańce i malowanie buziek. W tym roku Bolechowo odwiedziły też postaci z „Gwiezdnych wojen”, które zbierały pieniądze na leczenie chorej Klaudii.

Co roku podczas rodzinnego pikniku w Bolechowie jednostki OSP otrzymują specjalistyczny sprzęt, tym razem były to zestawy węży i tzw. smoki pływające. Sprzęt wart 100 tysięcy złotych trafił do 25 jednostek Ochotniczych Straży Pożarnej w powiecie poznańskim.
– Dzięki takiemu wsparciu z powiatu poznańskiego nasi ochotnicy z roku na rok są wyposażani w coraz lepszy sprzęt – mówi Jacek Michalak, komendant PSP w Poznaniu. – Teraz chcemy też skupić się na szeroko pojętej edukacji prewencyjnej. Dobrze wyposażone jednostki, przeszkoleni strażacy i świadomi mieszkańcy z pewnością podniosą jeszcze bardziej poziom bezpieczeństwa.

Tylko w latach 2000-2018 powiat poznański przekazał na straż pożarną ponad 9,1 mln. zł, a w tym roku zabezpieczył 1,2 mln. zł.
– A warto dodać, że przez minione 20 lat powiatu poznańskiego, które świętujemy również w Bolechowie, wydaliśmy 22 miliony na poprawę bezpieczeństwa naszych mieszkańców – wylicza Jan Grabkowski, starosta poznański. – Mimo że nie jest to nasze zadanie, każdego roku staramy się dofinansowywać remonty komisariatów, zakup nowych radiowozów czy narkotestów.

Na festynie z wieloma atrakcjami nie mogło zabraknąć tej największej – kąpieli w pianie strażackiej. Co roku to właśnie możliwość kąpieli w pianie przyciąga bardzo wielu amatorów białego szaleństwa. Na zakończenie na scenie pojawił się zespół „Boys”, przy którego muzyce doskonale bawiły się tysiące osób obecnych na pikniku.

Powiat Poznański, el

0 0 votes
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze