Kąpiel w pianie i sprzęt dla OSP. Tak się bawi powiat poznański!

Piknik z pianą, fot. PP
Specjalistyczny sprzęt wartości 100 tys. złotych, konkursy i zabawy, a na deser koncert zespołu Boys. Tak bawili się mieszkańcy powiatu na festynie „Bezpieczni w powiecie poznańskim”.

Sobotnie, słoneczne popołudnie przyciągnęło tysiące osób do Bolechowa. Piknik to doskonała propozycja by spędzić rodzinnie czas wśród wielu atrakcji.
– Jesteśmy tu co roku i za każdym razem są nowe atrakcje, niespodzianki i oczywiście przepyszne jedzenie – zgodnie podkreślali mieszkańcy, którzy w sobotę zawitali do Bolechowa.

I na pewno nie mogli narzekać na nudę. Straż Graniczna Poznań-Ławica zaprezentowała pokaz pirotechniczny. Duże brawa zebrały też psy policyjne, które dały pokaz swych umiejętności. Można było podziwiać wozy strażackie, sprzęt policyjny czy wyposażenie wodnego pogotowia ratunkowego. A wszystko przy rytmach Orkiestry Dętej z Chludowa. Tradycyjnie były też warsztaty cukierkowe a dla najmłodszych dmuchańce i malowanie buziek. W tym roku Bolechowo odwiedziły też postaci z „Gwiezdnych wojen”, które zbierały pieniądze na leczenie chorej Klaudii.

Co roku podczas rodzinnego pikniku w Bolechowie jednostki OSP otrzymują specjalistyczny sprzęt, tym razem były to zestawy węży i tzw. smoki pływające. Sprzęt wart 100 tysięcy złotych trafił do 25 jednostek Ochotniczych Straży Pożarnej w powiecie poznańskim.
– Dzięki takiemu wsparciu z powiatu poznańskiego nasi ochotnicy z roku na rok są wyposażani w coraz lepszy sprzęt – mówi Jacek Michalak, komendant PSP w Poznaniu. – Teraz chcemy też skupić się na szeroko pojętej edukacji prewencyjnej. Dobrze wyposażone jednostki, przeszkoleni strażacy i świadomi mieszkańcy z pewnością podniosą jeszcze bardziej poziom bezpieczeństwa.

Tylko w latach 2000-2018 powiat poznański przekazał na straż pożarną ponad 9,1 mln. zł, a w tym roku zabezpieczył 1,2 mln. zł.
– A warto dodać, że przez minione 20 lat powiatu poznańskiego, które świętujemy również w Bolechowie, wydaliśmy 22 miliony na poprawę bezpieczeństwa naszych mieszkańców – wylicza Jan Grabkowski, starosta poznański. – Mimo że nie jest to nasze zadanie, każdego roku staramy się dofinansowywać remonty komisariatów, zakup nowych radiowozów czy narkotestów.

Na festynie z wieloma atrakcjami nie mogło zabraknąć tej największej – kąpieli w pianie strażackiej. Co roku to właśnie możliwość kąpieli w pianie przyciąga bardzo wielu amatorów białego szaleństwa. Na zakończenie na scenie pojawił się zespół „Boys”, przy którego muzyce doskonale bawiły się tysiące osób obecnych na pikniku.

Powiat Poznański, el

Podziel się: