Kandydaci do Sejmu z listy PiS w Poznaniu. Kto poza Szynkowskim vel Sękiem?

Jadwiga Emilewicz, Bartłomiej Wróblewski, Szymon Szynkowski vel Sęk, Michał Zieliński fot. WUW

Jarosław Kaczyński podał tylko liderów list w poszczególnych okręgach wyborczych. Ale kto poza Szymonem Szynkowskim vel Sękiem, jedynką PiS w Poznaniu, znajdzie się na liście w tym okręgu?

Rąbka tajemnicy uchylił poseł Bartłomiej Wróblewski, publikując na swoich profilach na Twitterze i Facebooku swój plakat wyborczy z hasłem: “Drugi na liście, pierwszy w działaniu”. Trzecie miejsce na liście miałaby zająć Jadwiga Emilewicz – tak poseł Wróblewski poinformował Gazetę Wyborczą.

Przypomnijmy, że posłanka delegowana do stolicy Wielkopolski z Krakowa była jedynką na liście w 2019 roku, zdobyła prawie 44 tys. głosów i bez problemów weszła do Sejmu. Drugi wówczas na liście Tadeusz Dziuba już do Sejmu się nie dostał, bo zdobył tylko nieco ponad 14 tys. głosów. Wszedł natomiast Szymon Szynkowski vel Sęk, który zajmował miejsce trzecie i zdobył ponad 24 tys. głosów, oraz Bartłomiej Wróblewski, który był na miejscu szóstym, a który zdobył ponad 22 tysiące głosów.

Nadal są to jednak informacje nieoficjalne – oficjalnie pełnej listy kandydatów Prawa i Sprawiedliwości do Sejmu jeszcze nie podano, choć – jak zapewnił poseł Wróblewski – została ustalona i miejsca kandydatów już się nie zmienią. A ma to tym większe znaczenie, że podczas tych wyborów PiS w Poznaniu może nie zdobyć trzech, ale tylko dwa mandaty.

Źródło: Gazeta Wyborcza

Podziel się: