fot. Karolina Adamska

Kalisz zaprasza na Tęczowy Piknik

Dobra muzyka, przyjazna atmosfera, tolerancja – a wszystko to wygodnie na kocykach w Parku Miejskim. Kaliski Marsz Równości i Bank Równości zapraszają wszystkich na Tęczowy Piknik. Piknik zaplanowano 27 czerwca od godziny 16.00 w Kaliskim Parku Miejskim.

„Kaliski Marsz Równości i Bank Równości zapraszają wszystkich stęsknionych za odrobiną koloru w tym szarym mieście!” – informują organizatorzy. – „Chcemy wspólnie spędzić czas, w doborowym towarzystwie, rozłożeni leniwie na kocykach, nacieszyć się zielenią parku, zjeść z Wami pyszne kanapki i inne przekąski. Zapewniamy dobrą muzykę, przyjazną atmosferę, wspaniałą zabawę! Zależy nam na szerzeniu tolerancji, akceptacji i pozytywnej energii!”.

Organizatorzy proszą o zabranie koców, prowiantu oraz oczywiście tęczowych flag i innych dodatków, przypominają też o konieczności zachowania zasad bezpieczeństwa ze względu na pandemię. Obiecują również szereg atrakcji dla uczestników – będzie muzyka, a dla dzieci będą zorganizowane animacje i zabawy, by się nie nudziły.

„Zachęcamy wszystkich do zintegrowania się z kaliskim środowiskiem LGBT oraz ich sojusznikami. Wszyscy jesteśmy mieszkańcami Kalisza i chcemy pokazać, że wszyscy jesteśmy tacy sami” – piszą organizatorzy.

Podczas imprezy odbędzie się również zbiórka pieniężna dla podopiecznej fundacji Nowa Nadzieja, Nadii Mularczyk, dziewczynki cierpiącej na dziecięce porażenie mózgowe oraz niedowład spastyczny kończyn dolnych. Nadia marzy o rowerze, ale oczywiście ze względu na chorobę musi być specjalistyczny rower przystosowany do potrzeb osoby niepełnosprawnej. I taki własnie rower chcą kupić z pieniędzy ze zbiórki organizatorzy pikniku, by spełnić marzenie Nadii o odrobinie normalności w jej życiu.

Mat. pras., el