Kalisz: Zaczyna się remont w centrum miasta. Zmiany w organizacji ruchu!

Kalisz, Rynek Główny fot. UM Kalisz

Jak informuje Zarząd Dróg Miejskich w Kaliszu, 18 lipca rozpocznie się przebudowa ul. Kanonickiej na odcinku Główny Rynek – ul. Garbarska. W związku z pracami w okolicy będzie obowiązywała zmieniona organizacja ruchu.

Przebudowa będzie obejmowała między innymi wykonanie nowej konstrukcji nawierzchni jezdni, chodników, zjazdów, a także przebudowę sieci uzbrojenia technicznego, jak informuje ZDM. Prace rozpoczną się po lewej stronie ul. Kanonickiej – to będzie pierwszy etap – a w drugim etapie po prawej stronie ul. Kanonickiej (patrząc od strony ul. Główny Rynek).

Na czas prowadzenia robót, wprowadzone zostaną następujące zmiany w organizacji ruchu: w ul. Kanonickiej (na odcinku od ul. Główny Rynek do ul. Grodzkiej) zostanie wprowadzony obustronny zakaz zatrzymywania się pojazdów z możliwością wjazdu pojazdów wyłącznie w celu dojazdu do przyległych posesji oraz dostaw towaru, przejazd pojazdów od strony ul. Zamkowej skierowany zostanie na ul. Główny Rynek i ul. Złotą, a ruch pieszych będzie utrzymany po jednej stronie ulicy (raz po jednej, raz po drugiej – w zależności od realizowanego etapu robót),

O zmianach w organizacji ruchu oraz wynikających stąd utrudnieniach przy przebudowie kolejnych odcinków ul. Kanonickiej, ZDM będzie informować na bieżąco.

Podziel się: