sąd

Kalisz: Wójt Żelazkowa skazany – a to dopiero początek

9,6 tys. zł grzywny – na taką karę skazał kaliski sąd Sylwiusza J., wójta Żelazkowa, za znieważenie strażaków. Od zarzutu znęcania się nad rodziną został uniewinniony, a czeka go jeszcze kolejna sprawa – za naruszenie nietykalności cielesnej policjanta i porządku podczas I Kaliskiego Marszu Równości.

Wójt wezwał strażaków do zniszczonego płotu na swojej posesji, który – jak twierdził – został staranowany przez samochód, co nie było prawdą. Wójt nakazał strażakom naprawę płotu, a gdy oni tylko rozwiesili taśmę ostrzegawczą – zaczął obrzucać ich wyzwiskami.

Sylwiusz J. nie będzie jednak musiał zapłacić pełnej kary, ponieważ sąd zaliczył mu na poczet kary 50 dni w areszcie, które wójt spędził.

Natomiast w sprawie zarzutu znęcania się nad rodziną wójt został uniewinniony. Nie przyznał się do niego i odmówił składania zeznań, choć wcześniej, podczas przesłuchania przez prokuratora, przyznał się do tego zarzutu. Jednak przed sądem powiedział, że przyznał się, ponieważ chciał opuścić areszt. Zeznań odmówiła także jego rodzina.

Wójt jednak ponownie stanie przed sądem z powodu rażącego lekceważenia porządku prawnego i naruszenia nietykalności cielesnej policjanta, do których doszło podczas kaliskiego Marszu Równości w 2019 roku. Wójt miał wówczas dwa promile alkoholu w wydychanym powietrzu.

el

0 0 votes
Oceń artykuł
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze