Kalisz: W mieście stanie mobilny kontener szczepień przeciwko koronawirusowi

Starostwo Powiatowe w Kaliszu fot. Powiat Kalisz
Już jutro, czyli 14 lipca, nadarzy się kolejna okazja do zaszczepiania przeciw covid-19.Tym razem mobilny kontener szczepionkowy zawita do Kalisza w ramach kampanii #OstatniaProsta.

Organizatorem akcji jest wojewoda wielkopolski Michał Zieliński.
– Wciąż musimy intensyfikować proces szczepień – wyjaśnia wojewoda. – Pokonanie pandemii i powrót do normalności są możliwe pod warunkiem przerwania łańcucha zakażeń. Zachęcam samorządy z terenu Wielkopolski do mobilizowania swoich mieszkańców do zaszczepienia się przeciw covid-19. To bardzo ważne w kontekście możliwej czwartej fali zachorowań.

Kontener z dawkami leku firmy Johnson&Johnson gościł już na poznańskiej Malcie, w Kaźmierzu, Lesznie, Luboniu, Poznaniu oraz Wijewie. Łącznie ok. 6 tys. Wielkopolan przyjęło jednodawkową szczepionkę w ramach akcji.

Teraz kontener szczepionkowy zawita do Kalisza i stanie na parkingu przed starostwem powiatowym w Kaliszu. Punkt będzie czynny od godziny 11.30 do 17:00. Szczepionkę przeciw covid-19 będą mogły przyjąć osoby w wieku od 18 do 80 lat bez konieczności wcześniejszej rejestracji na konkretny termin, czy godzinę. Każda osoba szczepiona otrzyma Unijny Certyfikat Covid, który umożliwia łatwiejsze podróżowanie po krajach Starego Kontynentu.

WUW

 

Podziel się:

Ostatnio dodane: