Prezydent Andrzej Duda fot. prezydent.pl

Kalisz: Trzech uczniów z Sulmierzyc skazanych za znieważenie prezydenta Andrzeja Dudy

Dwa miesiące prac społecznych w wymiarze 20 godzin miesięcznie – tyle będą musieli wykonać trzej młodzi ludzie skazani za znieważenie prezydenta Dudy. Taką karę wymierzył im Sąd Okręgowy w Kaliszu.

Przypomnijmy, że chodzi o zdarzenie z czerwca 2020 roku. Około 50 uczniów z Sulmierzyc spotkało się na imprezie z okazji zakończenia roku szkolnego. Podczas tej imprezy trzej skazani: 20-letni Mikołaj S. oraz 19-latkowie Makary M. i Wojciech R. zdjęli z płotu pobliskiej posesji banner wyborczy prezydenta Andrzeja Dudy i zaczęli wykrzykiwać wulgarne epitety. Jeden z nich pociął plakat nożyczkami, kolejny zaproponował, żeby go spalić, a wszystko to zostało nagrane na krótkim filmie. Wszyscy uczestnicy zdarzenia byli pod wpływem alkoholu.

Sprawa wyszła na jaw, ponieważ jednym z bawiących się na tej imprezie był syn radnej Prawa i Sprawiedliwości powiatu krotoszyńskiego. To właśnie radna poinformowała o wydarzeniu policję.

Skazani muszą przez dwa miesiące wykonywać po 20 godzin pracy społecznej. Prokuratura chciała sześciu miesięcy prac społecznych, a obrona wnosiła o ich uniewinnienie.

5 1 vote
Oceń artykuł
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze