budowa izby przyjęć Kalisz fot. WBOT

Kalisz: Szpital ma już doraźną izbę przyjęć

Po Wolicy, Ostrowie Wielkopolskim i Poznaniu – także kaliski szpital wzbogacił się o doraźną izba przyjęć która ułatwi walkę z koronawirusem w placówce.

To był pracowity weekend dla żołnierzy 12 WBOT. W sobotę, na terenie szpitala wojewódzkiego w Poznaniu, wczesnym rankiem, rozpoczęli rozbudowę trzech kontenerów. W niedzielę, placem budowy stał się teren przy kaliskim SOR. Tamtejsi medycy również zdecydowali się na umieszczenie przed szpitalem modułowej, doraźnej izby przyjęć.

Takie rozwiązanie pozwoli zachować bezpieczeństwo zarówno dla personelu medycznego, jak i hospitalizowanych na terenie placówki pacjentów. Celem jest zapobieganie rozprzestrzenianiu się koronawirusa w szpitalach. Lekarze, pielęgniarki i ratownicy będą dokonywać tam triażu, czyli wstępnej oceny stanu zdrowia przyjmowanego pacjenta.

– Bardzo dziękuję zarówno 12 Wielkopolskiej Brygadzie Obrony Terytorialnej, jak i wojewodzie wielkopolskiemu za pomoc. Doraźna izba przyjęć znacznie poprawi bezpieczeństwo nie tylko personelu szpitalnego, w walce z covid 19, ale również pacjentów. – mówi dyrektor Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Kaliszu.

Aby stworzyć takie miejsce, wielkopolscy terytorialsi najpierw sprowadzili potrzebne kontenery. Sprzęt został przywieziony do szpitala w częściach. Przy pomocy dźwigu i narzędzi, żołnierze zamontowali wszystkie elementy, doprowadzili instalację elektryczną oraz zainstalowali klimatyzatory i ogrzewanie.

Żołnierze rozpoczęli pracę wczesnym porankiem. Rozbudowa zakończyła się po południu. To już czwarta tego typu budowa, której podjęli się żołnierze 12 Wielkopolskiej Brygady Obrony Terytorialnej. Modułowe izby, składające się z kontenerów, działają już w Wolicy i Ostrowie Wielkopolskim oraz w Poznaniu.

WBOT, el

0 0 votes
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze