Kalisz: Szkielet znaleziony w lesie. Przez grzybiarzy

archiwum fot. policja Piła

Zbieracze grzybów w miejscowości Kazala Stara natknęli się na przerażające znalezisko w środku lasu. Na ziemi znaleźli niekompletny ludzki szkielet. Już wiadomo, że znalezisko jest współczesne.

Grzybiarze znaleźli szkielet 11 września rano, w głębi lasu, około 5 km od najbliższej drogi. Natychmiast zawiadomili policję i straż pożarną. Funkcjonariusze z niezbędnym sprzętem przedarli się do miejsca znalezienia szkieletu i stwierdzili, że jest niekompletny, ponieważ reszta wisi na gałęzi pobliskiego drzewa. Strażacy ścięli gałąź, by ściągnąć resztę szczątków na ziemię.

Stan zwłok uniemożliwia identyfikację. Prawdopodobnie jest to szkielet mężczyzny, który popełnił tu samobójstwo kilka lub kilkanaście miesięcy temu. Jednak w danych kaliskiej policji nie ma pasującego przypadku zaginięcia w tym przedziale czasowym.

Jak poinformowała asp. Anna Jaworska-Wojnicz, oficer prasowa Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu, technicy kryminalistyki zabezpieczyli znalezione szczątki i inne materiały, które mogą pomóc w ustaleniu tożsamości zmarłego. Dane o znalezisku zostaną też rozesłane do komend sąsiednich powiatów – bo może to właśnie stamtąd pochodził mężczyzna, którego zwłoki znaleziono w środku lasu.

Źródło: wlkp24.info.pl

Podziel się: