Kalisz: „Solidarność” walczy o pracownika zwolnionego dyscylinarnie z Castoramy

10 pracowników w całej Polsce zostało dyscyplinarnie zwolnionych przez Castoramę, bo opisywali sytuację w firmie w mediach społecznościowych. Wszyscy są członkami „Solidarności” i związek nie zamierza na to pozwolić.

Dlatego kaliska „Solidarność” chce udzielić pomocy prawnej i finansowej jednemu ze zwolnionych. Jej szef Bernard Niemiec jest oburzony sytuacją, jak podaje Radio Poznań. Jego zdaniem pracodawca nie powinien zajmować się prywatnymi kontami pracowników w mediach społecznościowych i tym, o czym oni na nich dyskutują, ponieważ każdy ma prawo do prywatności. A za szczególnie nieludzkie uważa zwolnienie człowieka z pracy tuż przed świętami.

Castorama tłumaczy, że treść wpisów w mediach społecznościowych była działaniem na szkodę firmy i dlatego pracownicy zostali zwolnieni. Szef „Solidarności” obiecuje pomoc prawną zwolnionemu, a na razie związek przygotowuje akcję ulotkową, mając nadzieję, że Castorama dzięki niej wycofa się ze zwolnień i ponownie zatrudni pracowników na poprzednich miejscach pracy.

Radio Poznań, el

Podziel się: