Kalisz: Śmierć biskupa seniora Edwarda Janiaka. Gdzie zostanie pochowany?

Diecezja kaliska poinformowała o uroczystościach pogrzebowych po śmierci kaliskiego biskupa seniora Edwarda Janiaka. Msza św. żałobna w jego intencji zostanie odprawiona w katedrze pw. św. Mikołaja w Kaliszu 28 września o godz. 16.00.

Natomiast uroczystości pogrzebowe odbędą się 29 września we Wrocławiu. Msza św. pogrzebowa zostanie odprawiona w kościele pw. św. Wawrzyńca (ul. Bujwida 51) o godz. 11.00. Bezpośrednio po mszy nastąpi złożenie do grobu na cmentarzu przy ul. Bujwida.

Przypomnijmy, że biskup Edward Janiak zmarł 23 września w godzinach południowych. Nie podano przyczyny śmierci. Miał 69 lat. Biskup był jednym z bohaterów filmu „Zabawa w chowanego” braci Sekielskich – tuszował przypadki pedofilii byłego księdza Arkadiusza H. na terenie swojej diecezji. Wierni w maju ubiegłego roku z tego powodu zaprotestowali przeciwko udzielaniu przez niego święceń kapłanom. W czerwcu ubiegłego roku został przez Watykan z tego powodu odsunięty od kierowania diecezją i przeniesiony na emeryturę.

Podziel się:

Ostatnio dodane: