Rogatka Wrocławska fot. UM Kalisz

Kalisz: Rogatka odnowiona – i co dalej?

Władze Kalisza odnowiły zabytkową Rogatkę, pojawił się jednak problem, jak zagospodarować wyremontowany budynek. Znajduje się bowiem w takim miejscu, że dość trudno ją zagospodarować.

Jak informuje Radio Poznań, pierwszym projektem było przeznaczenie jej na centrum informacji turystycznej – ale Rogatka znajduje się dość daleko od turystycznych tras Kalisz, wokół niej chodzą głównie mieszkańcy miasta, więc pomysł upadł.

Później pojawił się pomysł powrotu kawiarenki, która zresztą już kiedyś tu się mieściła, jednak również i ten pomysł nie spotkał się z zainteresowaniem miejscowych przedsiębiorców. Tu także zawiniło położenie: Rogatka znajduje się na wysepce skrzyżowania dwóch ruchliwych dróg, nie ma przy niej miejsc parkingowych ani możliwości urządzenia ogródka – zresztą siedzenie na kawie tuż obok pędzących samochodów zapewne nie miałoby zbyt wielu amatorów.

Prezydent Krystian Kinastowski ma jednak nadzieję, że pojawi się jakis pomysł na zagospodarowanie Rogatki z pożytkiem dla okolicznych mieszkańców – i że nie będzie to stowarzyszenie, które urządzi tam sobie siedzibę i zorganizuje jedną imprezę w miesiącu.

Jak na razie jednak nikt chętny się nie zgłosił i pięknie odnowiony za 600 tys. zł zabytek z XIX wieku, jeden z najbardziej rozpoznawalnych obiektów w Kaliszu, stoi pusty.

el

0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze