Rafał Trzaskowski 12 fot. S. Wąchała.

Kalisz: Rafał Trzaskowski zgadza się z prezydentem Dudą. W jednej kwestii

Kandydat na prezydenta RP powiedział podczas spotkania w Kaliszu, że jest przeciwny adopcji dzieci przez pary jednopłciowe. Jednak uważa, że dla prezydenta Dudy to tylko temat zastępczy.

Pretekstem do zapytania o to Rafała Trzaskowskiego była deklaracja prezydenta Dudy, który powiedział, że zapis wykluczający adopcję dzieci przez pary jednopłciowe powinien być w konstytucji i chce taką zmianę do konstytucji przygotować.

Rafał Trzaskowski co do adopcji przez pary jednopłciowe ma takie samo zdanie jak Andrzej Duda. Kandydat na prezydenta zauważył zresztą – jak informuje RMF FM – że większość partii politycznych tak uważa, ale ocenił też, że dla urzędującego prezydenta to temat zastępczy, w który Andrzej Duda ucieka, by nie pytano go na przykład o prawdziwą sytuację gospodarczą Polski albo o planowane podwyżki podatków.

On sam, jeśli zostanie prezydentem RP, zamierza zwołać Radę Gabinetową już dzień po zaprzysiężeniu, żeby móc jak najszybciej mieć wiedzę i móc rozmawiać o stanie finansów publicznych. Jego zdaniem w tej sprawie rząd coś ukrywa, a te dane, które udaje się zdobyć, są bardzo niepokojące. Jego zdaniem mówienie o wolności w wykonaniu Andrzeja Dudy to ponury żart, bo przecież mówi to człowiek, który po nocach podpisywał ustawy ograniczające wolność tak ludzi, jak instytucji. Trzaskowski zapewnił też, że nie zgodzi się na żadne dodatkowe podatki ani obciążenia dla Polaków, jeśli zostanie prezydentem.

Podczas spotkania padło oczywiście pytanie o ułaskawienia pedofila, co ostatnio zrobił prezydent Duda. Rafał Trzaskowski zapewnił, że on sam nigdy by nie ułaskawił kogoś, kto popełnił takie przestępstwo. Uważa zresztą, że wszystkie ułaskawienia, jakich dokonuje prezydent, były jawne, nie w sensie danych osobowych, ale samych przestępstw, ich kategorii. Bo jego zdaniem niektóre z nich – w tym właśnie pedofilia, gwałt i zabójstwo ze szczególnym okrucieństwem – powinny być wyłączone z możliwości ułaskawienia.

Po wizycie w Kaliszu kandydat na prezydenta RP pojechał do Ostrzeszowa.

el

0 0 votes
Oceń artykuł
guest
1 Komentarz
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze