Adam Bielan fot. bielan.pl

Adam Bielan do ambasadora Niemiec: “Nie życzymy sobie takich interwencji”. Poszło o okładkę “Faktu”

Chodzi o piątkową okładkę, na której jest przedstawiony prezydent Andrzej Duda. Poniżej znajduje się wyjątek z artykułu o ułaskawieniu przez niego pedofila, opisujący, co ułaskawiony robił swojej córce. Adam Bielan uznał to za… zagraniczną interwencję w proces wyborczy.

Jak informuje portal wpolityce.pl, europoseł i rzecznik sztabu prezydenta Dudy w radiowej Jedynce powiedział: „Mam apel do ambasadora Niemiec. Nie życzymy sobie tego rodzaju zagranicznych interwencji w proces wyborczy”.

Zdaniem Adama Bielana taka okładka jest wyrazem olbrzymiej nienawiści do prezydenta i do jego wyborców, tak samo jak niszczenie jego bannerów. Rzecznik potępił gazetę za tę okładkę i dodał, że media zagraniczne działając w Polsce powinny się trzymać z daleka od procesu wyborczego. Polska bowiem nie ingeruje w proces wyborczy Niemiec, więc i Niemcy nie powinny ingerować w proces wyborczy Polski. A ambasador jego zdaniem powinien porozmawiać z właścicielem gazety – prezesem grupy medialnej Ringier Axel Springer Polska – na ten temat.

Powiedział też, że akurat prezydent Duda najrzadziej ze wszystkich prezydentów stosuje prawo łaski. W dodatku w tym konkretnym przypadku ułaskawienie dokonało się nie tylko po odbyciu kary przez skazanego, ale też na prośbę jego żony i córki. Kara przewidywała sześcioletni zakaz kontaktowania się z pokrzywdzoną, Prośbę tę zgodnie wsparły sądy, kurator i prokurator generalny.

Jak informuje z kolei Onet.pl, sugerowanie przez Adama Bielana, że “Fakt” to niemiecka gazeta, jest co najmniej nieprecyzyjne. Bowiem koncern Ringier Axel Springer Polska to spółka niemieckiej firmy Axel Springer SE oraz szwajcarskiej Ringier AG. Jej właścicielami są amerykański fundusz inwestycyjny KKR i to największy udziałowiec koncernu, pani Friede Springer i prezes Mathias Doepfner. A główna siedziba koncernu mieści się w Zurychu, w Szwajcarii.

el

0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze