Kalisz: Producenci drobiu zagrożeni bankructwem. Z powodu ptasiej grypy

Powiatowy Lekarz Weterynarii po raz pierwszy zdecydował się na wprowadzenie strefy buforowej w prawie całym powiecie kaliskim. Gminy sąsiadujące z gospodarstwami, w których stwierdzono ptasią grupę, musiały zaprzestać hodowli drobiu.

Powiatowy Lekarz Weterynarii zdecydował się na ten drastyczny krok ze względu na dramatyczną sytuację z zakażeniami w powiecie. Jego zdaniem tylko tak radykalne działania są w stanie powstrzymać rozprzestrzenianie się wirusa. Jednak wyłączenie produkcji drobiarskiej w ogóle w tym rejonie może dobić pozostałych producentów, jak uważa Robert Łuczak, przewodniczący Rady Powiatowej Wielkopolskiej Izby Rolniczej w Kaliszu. W dodatku ci ze strefy buforowej nie będą się mogli ubiegać o odszkodowania, bo to nie ptasia grypa zniszczyła ich hodowle.

W powiecie kaliskim jest ponad 300 gospodarstw zajmujących się hodowlą drobiu. W tej części Wielkopolski od wiosny wykryto kilkadziesiąt ognisk ognisk ptasiej grypy i wybito ponad milion ptaków.

Źródło: Radio Poznań


Warning: Undefined variable $style in /home/klient.dhosting.pl/siergiejpoz/tenpoznan.pl/public_html/wp-content/plugins/ad-inserter-pro/class.php on line 4978