Kalisz: Procesje Bożego Ciała w Ostrowie i w Kaliszu bez limitu wiernych

katedra Kalisz fot. FB
Z dwumetrowym odstępem od siebie i w maseczkach, ale poza tym zgodnie z tradycja odbędą się centralne procesje Bożego Ciała w Kaliszu i Ostrowie Wielkopolskim.

Jak czytamy w komunikacie diecezji kaliskiej, w związku z interpretacją przepisów państwowych dot. ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii, uległa zmianie dyspozycja zawarta w dekrecie biskupa kaliskiego dotycząca procesji Bożego Ciała.

W Kaliszu i Ostrowie Wlkp. odbędą się procesje centralne zgodnie z tradycją, natomiast w parafiach na terenie Kalisza popołudniowe procesje mogą być zorganizowane tylko wokół kościołów parafialnych lub na placach przykościelnych. W pozostałych miastach i parafiach na terenie diecezji mogą odbyć się procesje ulicami, także ogólnomiejskie, zgodnie z decyzjami tamtejszych proboszczów.

Wszystkie procesje muszą odbywać się z zachowaniem zasad porządku sanitarnego, co oznacza, że uczestnicy mają obowiązek zachowania odległości między sobą nie mniejszej niż 2 metry lub zakrywania ust i nosa, za wyjątkiem sprawujących kult religijny – i że nie obowiązuje limit 150 osób.

W Kaliszu procesja rozpocznie się o godz. 10.30 sprzed katedry, a zakończy na Rynku Głównym mszą świętą. W Ostrowie Wielkopolskim procesja wyruszy ulicami miasta o godz.11.00 z kościoła św. Antoniego do konkatedry. Po procesji – msza św. w konkatedrze.

el

Podziel się: