Kalisz: Proboszcz z Rajska zaprzecza oskarżeniom o ukrywanie pedofilii

Obecny proboszcz, a niegdyś wikariusz parafii w Sycowie, gdzie dochodziło do molestowania seksualnego przedstawionego w filmie braci Sekielskich “Zabawa w chowanego”, twierdzi, że o niczym nie wiedział.

Przypomnijmy: film braci Sekielskich przedstawia czyny pedofilskie księdza Arkadiusza H. z parafii w Sycowie. O wszystkim wiedzieli kaliscy hierarchowie, między innymi biskup diecezji kaliskiej Edward Janiak, jednak nic nie zrobili, by ochronić chłopca, starali się tylko zatuszować sprawę.

Jak informuje Onet.pl., o pedofilii księdza Arkadiusza H. miał być poinformowany również Piotr Bałoniak, ówczesny wikary w Sycowie, obecnie proboszcz parafii w Rajsku, w powiecie kaliskim. Poinformowali go o tym rodzice Andrzeja, molestowanego chłopca. Jednak on sam stanowczo zaprzecza tym informacjom. Ksiądz wydał w tej sprawie oświadczenie, w którym informuje, że nigdy nie wiedział o przestępstwach księdza Arkadiusza H., nie mógł ich więc ukrywać i tuszować. Nie był też ich świadkiem i nikt go o tym nie poinformował. Rozmawiał z matką wykorzystanego chłopca, ale było to dopiero kilka lat po odejściu z parafii w Sycowie. Pożaliła mu się wtedy, że jej syn jest homoseksualny i że wyznał to rodzinie w dramatycznych okolicznościach.

Jak informuje portal “Więź”, ksiądz Bałoniak jest członkiem Rady Kapłańskiej Diecezji Kaliskiej. To własnie ta rada odmówiła podpisania listu poparcia dla biskupa Janiaka i wysłała list do papieża Franciszka z prośbą o wyjaśnienie sprawy.

el

0 0 votes
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze