Kalisz: Potrącił pieszą na chodniku i uciekł

Teatralka fot. Sławek Wąchała
Prawie 3,5 promila alkoholu miał w organizmie kierowca, który potrącił pieszą stojąca na chodniku. Sąd zadecydował o tymczasowym aresztowaniu sprawcy.

23 kwietnia oficer dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu został powiadomiony o zdarzeniu drogowym. Z relacji świadków wynikało, że kierowca osobowego volkswagena jadąc ul. Sikorskiego wjechał na skrzyżowanie z ul. Warszawską, a po chwili zjechał z jezdni na chodnik i potrącił kobietę stojącą przed przejściem dla pieszych, po czym odjechał.

61-letnia kobieta z obrażeniami trafiła do kaliskiego szpitala, a policjanci rozpoczęli poszukiwania sprawcy wypadku. Dzięki świadkom udało się go znaleźć i zatrzymać. Okazało się, że to 58-letni kaliszanin, który nie dość, że ma w organizmie blisko 3,5 promila alkoholu, to jeszcze posiada sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.

Mężczyzna został zatrzymany i stanie przed sądem, a na razie, na podstawie zebranego materiału dowodowego sąd zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres dwóch miesięcy.

KMP Kalisz

Podziel się:

Ostatnio dodane: