Policja fot. Sławek Wąchała

Kalisz: Policjant po służbie pomógł zatrzymać nietrzeźwego kierowcę

Ponad 2 promile alkoholu miała w organizmie 29-latka kierująca, która została zatrzymana do kontroli przez funkcjonariuszy z Wydziału Ruchu Drogowego. Została zatrzymana dzięki czujności sierż. szt. Marcina Lejmana.

Zdarzenie miało miejsce 30 stycznia. Sierż. szt. Marcin Lejman z Wydziału Prewencji i Profilaktyki Społecznej.był co prawda po służbie, jednak profesjonalistą jest się całą dobę. Jechał właśnie samochodem z rodziną, gdy zauważył, że z kierowcą toyoty, który jedzie przed nim jest coś nie tak. Auto wykonywało nietypowe manewry i miało kłopot z utrzymaniem się na pasie ruchu. Zdaniem policjanta prowadząca samochód kobieta mogła być pod wpływem alkoholu.

Postanowił natychmiast interweniować i o całej sytuacji powiadomił będących na służbie policjantów z kaliskiej komendy, z którymi pozostawał cały czas w kontakcie telefonicznym.

Policjant informował, jakimi ulicami przemieszcza się toyota, aby ułatwić interwencję funkcjonariuszom z drogówki. Ostatecznie pojazd został zatrzymany na terenie Kalisza i okazało się, że policyjna intuicja funkcjonariusza nie zwiodła: badanie stanu trzeźwości kierującej toyotą 29-latki wykazało ponad 2 promile alkoholu w jej organizmie. Policjanci zatrzymali jej prawo jazdy.

O tym kiedy ponownie usiądzie za kierownicą, zdecyduje sąd. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi kara 2 lat więzienia.

KWP, el

Dodaj komentarz

avatar