Policja fot. Sławek Wąchała

Kalisz: Policjanci z Koźminka zamiast patrolować… spali na służbie

Dwaj funkcjonariusze zamiast patrolować okolicę podczas swoich dyżurów, wygodnie układali się w radiowozie i… spali. Przyłapali ich na tym jednak przełożeni i teraz grozi im dyscyplinarne zwolnienie z pracy.

Jak informuje Radio Poznań, nie chodzi tu o jednorazową drzemkę – policjanci mieli przesypiać swoje nocne dyżury regularnie. I w końcu zostali przyłapani przez przełożonych w chwili, gdy zamiast patrolować okolicę, smacznie spali w radiowozie.

Podczas badania całej sprawy okazało się, że funkcjonariusze regularnie parkowali w nocy radiowóz w ustronnym miejscu – między innymi pod domem matki jednego z nich – i tam ucinali sobie drzemkę. Ze śledztwa wynika, że radiowozy prawie nie ruszały się z miejsca przez co najmniej 30 nocnych służb! A w dokumentach policjanci wpisywali sobie patrolowanie miejsc zagrożonych…

Sprawa została zgłoszona także do prokuratury – tymczasem w internecie trwa już zbiórka pieniędzy na pomoc prawną dla policjantów. Jak dotąd zebrano około 4 tys. zł – celem jest zebranie 20 tys. zł.

0 0 votes
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze