Kalisz: Oddano do użytku najnowocześniejszą w Polsce komendę policji

Komenda Kalisz 2 fot.KWP
Ponad dziesięć tysięcy metrów kwadratowych powierzchni, nowoczesne stanowisko kierowania, zautomatyzowana strzelnica, sala ćwiczeń taktyk i technik interwencji. 500 kaliskich policjantów i pracowników policji otrzymało do dyspozycji nową siedzibę Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu.

Wydarzenie rozpoczęła Msza Święta w Kościele pw. Św. Gotarda w Kaliszu, której przewodniczył biskup Edward Janiak. W uroczystym apelu wziął udział Sylwester Tułajew, Sekretarz Stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji, oraz nadinsp. Dariusz Augustyniak, I Zastępca Komendanta Głównego Policji.

W uroczystym apelu wziął udział także insp. Piotr Mąka – Komendant Wojewódzki Policji w Poznaniu wraz z I Zastępcą insp. Romanem Kusterem i Zastępcą insp. Konradem Chmielewskim, parlamentarzyści, przedstawiciel wojewody wielkopolskiego, samorządowcy, przedstawiciele służb mundurowych i instytucji współpracujących na co dzień z Policją oraz wielu gości. Gospodarzem uroczystości był insp. Dariusz Bieniek – Komendant Miejski Policji w Kaliszu.

Oddany policjantom do użytkowania budynek jest największym tego typu obiektem w Polsce oddanym do użytku w tym roku. Jego łączna powierzchnia to ponad dziesięć tysięcy metrów kwadratowych. Znajdzie się w nim miejsce dla ponad pół tysiąca policjantów i pracowników policji. Budynek został zaprojektowany z myślą o jak najlepszej obsłudze mieszkańców Kalisza oraz najlepszych warunkach służby policjantów.

W nowej komendzie znajduje się nowoczesne stanowisko kierowania i punkt przyjęć interesantów, czynne całą dobę. Poza przestronnymi pomieszczeniami biurowymi funkcjonariusze mają do dyspozycji salę ćwiczeń taktyk i technik interwencyjnych oraz zautomatyzowaną strzelnicę, wygodne biura i przestronne szatnie. Na terenie policyjnego kompleksu znalazła się także nowa stacja obsługi radiowozów oraz kojce dla policyjnych psów.

Budowa komendy została rozpoczęta w październiku 2017 roku. Została ona sfinansowana z Programu Modernizacji Policji w kwocie 48 mln. zł. oraz z funduszy przekazanych przez samorząd Kalisza, który podarował na ten cel aż 10 mln. zł.

KWP, el

Podziel się:

Ostatnio dodane: