ZDM remont, fot. ZDM

Kalisz: Miliony na drogi południowej Wielkopolski

Ponad 30 mln złotych – tyle dostały powiaty i miasta południa naszego regionu z Funduszu Dróg Samorządowych. Dzięki nim zostaną wyremontowane drogi, na które wcześniej nie było pieniędzy.

Kalisz dzięki tym środkom – 6 mln zł – wyremontuje dwie ulice: Kordeckiego i Piwonicką, jak podaje Radio Poznań. Wicewojewoda wielkopolska Aneta Niestrawska przekazując symboliczny czek powiedziała, że to największy po 1989 roku zastrzyk finansowy na modernizację dróg dla gmin i powiatów.

Wicewojewoda zwróciła też uwagę, że dobra infrastruktura drogowa oznacza bezpieczeństwo dla mieszkańców, a poczucie bezpieczeństwa jest bardzo ważne. Remonty i budowa dróg przyspieszą także rozwój gospodarczy tych regionów.

Pieniądze na budowę dróg otrzymały też powiaty kaliski, ostrowski, jarociński i krotoszyński oraz miejscowości Mikstat, Lisków, Kraszewice, Koźminek, Opatówek, Baranów, Chocz i Jaraczewo.

Radio Poznań, el

2
Dodaj komentarz

avatar
Fred
Fred

Smiech na sali 300 mln to może bylo by coś !!!!

Lol
Lol

A obwodnicy jak nie było tak nie ma bo według sejmiku wojewódzkiego lepiej wydawać na remont dworca w Poznaniu czy Gnieźnie bo to priorytet bo jak to taki niewyremontowany, a u nas tylko 60 tysięcy samochodów dziennie przecież to jest śmiesznie mało to sobie sami poradzimy.