Kalisz: Marsz Równości budzi duże kontrowersje. Prawie 9 tys. przeciwników

Marsz Równości 2019 Poznań fot. Przemysław Łukaszyk
Prawie 9 tysięcy osób nie chce Marszu Równości w Kaliszu. Ten ma się odbyć już 22 września. Prawicowe organizacje próbują go zablokować.

Dokładnie 8 800 osób zdecydowało się na podpisanie petycji przeciwko odbyciu się Marszu Równości w Kaliszu. Podpisy trafiły już na biurko prezydenta Kalisza. Agnieszka Skowrońska, jedna z inicjatorek sprzeciwu wyjaśniła, że marsze w innych miastach często uderzały w wartości chrześcijańskie, a ich uczestnicy wielokrotnie mieli prowokować katolików.

Przeciwnicy organizacji Marszu Równości dodatkowo próbują go zablokować zgłaszając na ten sam dzień organizację swoich imprez. Jest to praktyka, którą środowiska prawicowe stosowały też w innych miastach. W tym momencie do urzędu miasta w Kaliszu miało wpłynąć 250 wniosków o rejestrację różnych marszy i zgromadzeń. We wszystkich przypadkach organizatorzy deklarują, że na każdej z tych imprez pojawi się znaczna ilość osób.

Część z wniosków, które wpłynęły do urzędu miasta jest dość kuriozalna. Oprócz wydarzeń jak „pikieta w obronie rodziny i tradycji” czy „publicznego różańca w intencji narodu” pojawiła się też np. „pikieta miłośników sernika z rodzynkami”.

Mimo usilnych prób zablokowania Marsz Równości w Kaliszu najprawdopodobniej się odbędzie. Jego trasa nie jest jeszcze dokładnie znana. Ciężko też oszacować ile osób może się na nim pojawić, ale organizacje zrzeszające osoby LGBT już zachęcają mieszkańców innych miasta do pojawienia się w Kaliszu.

Źródło: Onet

Podziel się:

Ostatnio dodane: