Kaliszanie uczcili pamięć bohaterów Powstania Wielkopolskiego 2 fot. UMKalisz

Kalisz: Luksusowy gabinet prezydenta

200 tysięcy złotych – tyle wydał na remont swojego gabinetu Krystian Kinastowski, prezydent Kalisza. Kaliscy radni uważają, że to stanowczo zbyt dużo jak na czas kryzysu i pandemii.

Sprawą kosztownego remontu zajęła się “Gazeta Wyborcza” – i z dokumentów, do których dotarła, wynika, że rzeczywiście remont został wykonany luksusowo. Na przykład dywany kosztowały 6 tysięcy złotych, a lustro – ponad 4 tysiące. Na stół konferencyjny wydano aż 15 tys. zł. Dariusz Grodziński, kaliski radny Koalicji Obywatelskiej, uważa, że takie koszty bardziej przystają do “luksusowej daczy jakiegoś bonza”, jak napisał.

Radny zwraca też uwagę, że meble stojące dotychczas w gabinecie prezydenta nie wyglądały na pilnie potrzebujące remontu – były solidne i piękne. Dlaczego więc zostały wymienione i dlaczego remont był tak kosztowny – zwłaszcza w sytuacji, gdy miasto szuka oszczędności, tnie wszystkie możliwe wydatki i podwyższa wszystkie możliwe opłaty.

Prezydent Kinastowski przesłał oświadczenie do redakcji “Gazety Wyborczej”, w którym wyjaśnia, że remont gabinetu zaplanowano jeszcze w 2019 roku, kiedy pandemia nikomu się nie śniła. Koszty remontu zostały pokryte ze środków bieżących na utrzymanie ratusza, a są tak wysokie dlatego, że ratusz jest budynkiem zabytkowym, a remonty takich obiektów są zawsze bardziej kosztowne.

0 0 votes
Oceń artykuł
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze