Kalisz: Lekarze z oddziału psychiatrycznego złożyli wypowiedzenia

Jeśli sytuacja się nie zmieni – kaliski szpital od listopada zostanie bez lekarzy na oddziale psychiatrycznym. Prawie wszyscy zatrudnieni tam lekarze złożyli wypowiedzenia. Także ordynator i jego zastępca.

Dyrekcja szpitala zapewnia, że oddział nie zostanie zamknięty, ale nie potrafi odpowiedzieć na pytanie, skąd weźmie lekarzy, by w nim pracowali. Co ciekawe, tym razem nie chodzi o pieniądze, ale o warunki pracy i problemy związane z bieżącym funkcjonowaniem oddziału. Tak to przedstawił Radiu Poznań Rafał Żelanowski, były ordynator oddziału. Podkreślił przy tym, że chociaż on sam zarabiał o 270 zł mniej niż przewiduje ustawa Ministra Zdrowia, to jednak nie o pieniądze w tym sporze chodziło i on sam żadnych pieniędzy nie chce. Głównym problemem były warunki pracy w oddziale i to dlatego on oraz pozostali lekarze złożyli wypowiedzenia.

Wojewódzki Szpital Zespolony w Kaliszu ogłosił konkurs dla lekarzy ze specjalizacją do pracy na oddziale psychiatrycznym. Otwarcie ofert odbędzie się w najbliższy wtorek. Wówczas okaże się, czy zgłosili się chętni z odpowiednimi kwalifikacjami i czy będzie miał kto leczyć pacjentów od listopada.

Radio Poznań, el

1
Dodaj komentarz

avatar
Zozol
Zozol

Pewnie stwierdzili ze sami maja w czubie