Szpital w Kaliszu, fot. szpital FB

Kalisz: Lekarze szpitala wojewódzkiego zakażeni koronawirusem

Wojewódzki szpital Zespolony im. L. Perzyny musiał zamknąć oddział wewnętrzny I. Pięciu lekarzy jest zakażonych koronawirusem. To kolejne przypadki w tej placówce.

Kaliski szpital zmaga się z koronawirusem praktycznie od początku pandemii. Dwa oddziały są zamknięte i poddane kwarantannie z powodu koronawirusa – udarowy i psychiatryczny – a dopiero co zakończyła się kwarantanna w drugim oddziale wewnętrznym. Wielu pracowników nadal przebywa na kwarantannie i szpital odczuwa niedobór personelu. Placówka postanowiła wiec zaostrzyć reguły i 9 kwietnia, jak informowaliśmy, zaostrzyła zasady przyjmowania pacjentów do szpitala – każdy miał mieć wykonany test na obecność koronawirusa i RTG płuc.

Niestety, podjęte środki ostrożności nie wystarczyły. 10 kwietnia trzeba było zamknąć pierwszy oddział wewnętrzny z powodu zakażenia kronawirusem. Testy potwierdziły zakażenie u 5 lekarzy. Wszyscy zostali odesłani na kwarantannę domową. Wymazy pobrano też od wszystkich pacjentów szpitala – a jest ich tam 17. Jeśli wyniki okażą się ujemne, zostaną przeniesieni do innych oddziałów. W tym pozostać nie mogą, także dlatego, że obecnie został tam tylko jeden zdrowy lekarz.

Chorzy, u których testy wykażą wynik dodatni, zostaną przeniesieni na oddział zakaźny kaliskiego szpitala lub przewiezieni do Poznania.

el

Dodaj komentarz

avatar