Parafia Opatrzności Bożej Kalisz fot. FB

Kalisz: Ksiądz, który nazwał kandydata na prezydenta “pedałem”, został odwołany z parafii

Kazanie, w którym ksiądz z kościoła Opatrzności Bożej w Kaliszu użył tego słowa, miało miejsce w ostatnia niedzielę. Dziś sekretarz prowincjalny orionistów ks. Michał Szczypek poinformował, że ksiądz został odwołany.

O sprawie napisał portal kalisz24.info.pl, ponieważ kazanie oburzyło wiele osób, które napisały o tym do redakcji – jak o tym informowaliśmy. Wierni wychodzili z kościoła w trakcie kazania, komentując je słowami “rynsztok” i ‘ksiądz pomylił kazanie z wiecem wyborczym”.

Określenie “pedał” nie było jedynym kontrowersyjnym w tym kazaniu. Ksiądz mówił też o tęczowej zarazie, przypomniał katastrofę w Smoleńsku, powiedział, że europosłowie opozycji zdradzają Polskę, a Małgorzata Kidawa-Błońska zapomniała, jaki ma program wyborczy.

Stanowisko w sprawie zajęli przełożeni księdza – i jak podał portal Wirtualne Polska, powołując się na słowa sekretarza prowincjalnego orionistów, duchowny został odwołany z parafii w trybie natychmiastowym. Jak powiedział ksiądz Michał Szczypek, pozostaje obecnie do dyspozycji przełożonego.

el

5
Dodaj komentarz

avatar
najnowszy najstarszy oceniany
Maria Tarnowska
Gość
Maria Tarnowska

Ale tak naprawdę ❓
Czy tylko przeniesiony w ramach wymiany międzyparafialnej.

Jerzy Wróbel
Gość
Jerzy Wróbel

Odwołanie proboszcza za mówienie prawdy to skandal i wstyd dla funkcjonariuszy Kościoła

o.Misjonarz
Gość
o.Misjonarz

Nie proboszcza tylko jakiegoś mizernego na seminaryjnym umyśle wikariusza

Dana Starosta
Gość
Dana Starosta

odwolany do Rzymu?

o.Misjonarz
Gość
o.Misjonarz

Z danych na stronie parafii wynika, że minął się z powołaniem: ks. Andrzej Pałka – ekonom i wikariusz, Ur. 14 maja 1986 r w Limanowej. Do Zgromadzenia wstąpił w roku 2006 r. Święcenia kapłańskie przyjął w 2014 r.