przedszkole fot. UMP

Kalisz: Koronawirus w przedszkolu

U jednego z pracowników przedszkola w Stobnie Siódmym koło Kalisza stwierdzono zakażenie koronawirusem. Przedszkole było już czynne – teraz zostało zamknięte, a pracownicy, dzieci i ich rodziny są na kwarantannie.

Przedszkole w Stobnie to samorządowa placówka gminy Godziesze Wielkie. Wznowiło działalność 18 maja, po konsultacjach z rodzicami i pracownikami placówki. Okazało się, że rodzice chcą wysłać dzieci do przedszkola.

Jednak wkrótce po otwarciu przedszkola okazało się, że jeden z pracowników miał kontakt z osobą zakażoną koronawirusem. Jak informuje “Głos Wielkopolski”, wójt Józef Podłużny podjął decyzję o zamknięciu przedszkola w czwartek, 21 maja. W sobotę okazało się, że to była słuszna decyzja – nadeszły wyniki testu pracownika i okazało się, że on też jest zakażony koronawirusem.

Z chorą osobą miało kontakt dziesięcioro pozostałych pracowników, piątka dzieci oraz ich rodziny. Wszyscy zostali objęci kwarantanną i zostaną przebadani na obecność koronawirusa.

W gminie Godziesze Wielkie uruchomiono dwa przedszkola – w Stobnie Siódmym i w samych Godzieszach. W pozostałych miejscowościach gminy rodzice nie zdecydowali się na wysłanie dzieci do placówek.

Przypomnijmy, że Unia Metropolii Polskich kilka dni temu – jak informowaliśmy – wystąpiła do rządu o przeprowadzenie testów wśród pracowników przedszkoli, żłobków i szkół zanim wrócą do pracy, by rodzice mieli pewność, że ich dzieci są bezpieczne. UMP nie otrzymała dotąd odpowiedzi na swój wniosek.

el

Dodaj komentarz

avatar