wojewoda Łukasz Mikołajczyk fot. WUW

Kalisz: Do Salusa trafi dodatkowy personel

Dziś, dzięki staraniom wojewody wielkopolskiego Łukasza Mikołajczyka we współpracy z Siostrami Dominikankami z Broniszewic, do prywatnego Centrum Opieki Długoterminowej Salus w Kaliszu trafi kolejnych troje wolontariuszy z Katowic.

To siostra zakonna franciszkanka z długoletnim stażem w pracy w domu pomocy społecznej oraz pielęgniarz i ratownik medyczny. Jest to kolejne wsparcie kadry opiekuńczo-pielęgniarskiej w opiece nad pacjentami ze strony wojewody. Z powodu pandemii koronawirusa sytuacja w ośrodku jest bardzo poważna. Wcześniej trzy osoby już rozpoczęły pracę w Salusie.

Wojewoda wielkopolski skierował także do pracy w tym ośrodku 17 pielęgniarek oraz 5 opiekunów. Wcześniej prowadzone były rozmowy z okręgową izbą pielęgniarek i położonych w celu pozyskania chętnych medyków do pracy, między innymi w Salusie.

Na początku tygodnia 6 osób zostało przetransportowanych do szpitala zakaźnego W Poznaniu. Wczoraj podjęta została decyzja o ewakuacji kolejnych 9 osób (jedna z wynikiem dodatnim, 8 z podejrzeniem zakażenia). Dodatkowo w ciągłym kontakcie z kierownikiem podmiotu jest konsultant wojewody ds. chorób zakaźnych.

Wojewoda zapewnia stałe dostawy sprzętu ochrony osobistej dla Salusa oraz innych placówek na terenie całego województwa.

WUW, el