Szpital w Kaliszu, fot. szpital FB

Kalisz: Czterej pacjenci i chirurg zakażeni koronawirusem

Wczoraj ewakuowano czterech pacjentów Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Kaliszu. Okazało się, że są zakażeni koronawirusem, tak samo jak jeden z lekarzy.

W kaliskim szpitalu zamknięto dwa oddziały – internistyczny i chirurgiczny. Przebywał na nich 75-letni pacjent, który zmarł w poniedziałek. Powodem jego śmierci nie był koronawirus, a choroby współistniejące, jednak badanie potwierdziło zakażenie koronawirusem, stąd konieczność zamknięcia oddziałów i wysłania części personelu oddziału Intensywnej Opieki Medycznej na kwarantannę, jak o tym informowaliśmy.

Pacjenci trafili do szpitali zakaźnych, a lekarz – na kwarantannę domową, ponieważ czuje się dobrze. Na oddziale obecnie znajduje się – jak informuje Radio Poznań – 8 pacjentów, 4 pielęgniarki i 1 lekarz. Nie można tam wejść ani wyjść, a nowi pacjenci nie są przyjmowani.

To jednak może nie być koniec kłopotów szpitala. Testom poddali się także pacjenci, lekarze i pielęgniarki Oddziału Intensywnej Opieki Medycznej, jednak wyniki badań jeszcze nie nadeszły.

el

0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze